Sydney: Dziesiątki odwołanych połączeń. Lotnisko całkowicie zalane

Świat
Sydney: Dziesiątki odwołanych połączeń. Lotnisko całkowicie zalane
Facebook/A Fly Guy's Cabin Crew Lounge/TikTok/Calay News
Lotnisko w Sydney

Lotnisko w Sydney zostało zalane przez ulewne deszcze. Spowodowało to chaos komunikacyjny i pokrzyżowało świąteczne plany wielu podróżnych. W związku z załamaniem pogody odwołano blisko 30 lotów, a prawie wszystkie inne połączenia są opóźnione.

Problemy na lotnisku w Sydney związane są z potężnymi burzami i ulewami, które w niedzielę nawiedziły kraj. W ciągu 24 godzin spadło 91,2 mm deszczu. Takiej sytuacji nie było tam w grudniu od 53 lat.


Jak podało Daily Mail, międzynarodowy port lotniczy w Sydney odwołał co najmniej 27 lotów w Boże Narodzenie. Dziesiątki połączeń pozostaje opóźnionych lub przekierowanych.  

 

ZOBACZ: Samolot lądował awaryjnie po silnych turbulencjach. 11 pasażerów trafiło do szpitala


Chaos spowodowany jest złą pogodą, ale także brakiem należytych działań operacyjnych, których nie podjęto w poniedziałek. 

Chaos na lotnisku w Sydney. Samoloty stoją w wodzie

W sieci można znaleźć zdjęcia i nagrania, na których widać samoloty i busy stojące na zalanej płycie lotniska.

 

 

Poziom wody jest tak wysoki, że uniemożliwia przedostanie się pieszo do maszyn

 

@calay_news Sydney Airport experiences chaos as flooding disrupts travel plans. Multiple flight cancellations strand passengers, creating challenges in managing the situation. Read more at the link in our bio. #Fyp #News #FlashFlood #Flood #Floods #Flooding #Thunder #Thunderstorm #Rain #Storm #SydneyAirport #Airport #Sydney #Australia #NSW #NSWWX #OZ ♬ original sound - Calay News


Rzecznik australijskiego lotniska wydał komunikat, w którym poinformował o problemach z lotami. Zachęcił, aby pasażerowie przeznaczyli więcej czasu na dotarcie na lotnisko, a za nim to zrobią, skontaktowali się z obsługą w celu ustalenia statusu lotu.  

 

ZOBACZ: Niemcy: Burze, ulewy i tornado. Żywioł powalił dachy i drzewa. Dwie osoby zostały ranne

 

Zła pogoda pokrzyżowała świąteczne plany wielu osobom. Sytuacja na lotnisku może być ciężka do opanowania, ponieważ przelotne deszcze mogą występować w tych regionach w przeciągu kilku następnych dni. 

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie