Niemcy: Burze, ulewy i tornado. Żywioł powalił dachy i drzewa. Dwie osoby zostały ranne

Świat
Niemcy: Burze, ulewy i tornado. Żywioł powalił dachy i drzewa. Dwie osoby zostały ranne
X/Kachelmannwetter/Météo Boulaide
Tornado przyniosło katastrofalne skutki na terenie Niemiec

Ogromne tornado przeszło w zachodnich Niemczech przez powiat Eifel Bitburg-Prüm. Zerwało 15 dachów i uszkodziło linie telefoniczne oraz wiele budynków. Część mieszkańców zmuszona była opuścić swoje mieszkania i nie wiadomo, kiedy będzie mogła do nich powrócić.

Do zdarzenia doszło w czwartek. Lokalna służba meteorologiczna ostrzegała przed burzami i porywistym wiatrem. Przypuszczało się, że lokalnie mogą wystąpić nawet tornada, jednak nikt nie sądził, że skala zniszczeń będzie tak poważna.


Przez miejscowość Nusbaum położoną w powiecie Eifel Bitburg-Prüm przeszło silne tornado, które zniszczyło kilkadziesiąt obiektów. Niemieckie media podały, że całkowicie zerwanych zostało najpewniej 15 dachów, inne zostały uszkodzone. Problemem był też brak sieci telefonii komórkowej. Straty wstępnie oszacowano na kilka milionów euro. 

 

 

Niestety, na skutek zdarzenia ranne zostały dwie osoby. W tym momencie trwają prace porządkowe. Uszkodzenia spowodowane przez żywioł zabezpieczało 100 strażaków. Eksperci informują, że naprawa samych dachów może potrwać tygodnie, a nawet miesiące. 

Burze, deszcze, wichury. Niemcy walczą ze skutkami żywiołu

Część osób została bez miejsca do życia. Rozległe szkody mogą nie być łatwe do naprawy, a przez to nie wiadomo, kiedy społeczność będzie mogła powrócić do swoich domów.

 

ZOBACZ: Ekstremalna pogoda we Włoszech. Kamery uchwyciły niszczycielskie tornado


Tornadu towarzyszyły zimny front i deszcz. Niektóre piwnice zostały zalane, co spowodowało kolejne szkody. W całym powiecie zła pogoda połamała wiele drzew i doprowadziła do osuwisk ziemi. Jeden z powalonych konarów uszkodził linię energetyczną i kilka samochodów. 


Uszkodzeniami zajmowały się straż pożarna, policja i służby utrzymania dróg.

Karina Jaworska//ac/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie