Janusz Filipiak nie żyje. Współzałożyciel Comarchu miał 71 lat

Polska
Janusz Filipiak nie żyje. Współzałożyciel Comarchu miał 71 lat
EASTNEWS/Jan Graczynski
Janusz Filipiak nie żyje. Współzałożyciel Comarchu miał 71 lat

Nie żyje prezes Cracovii i współzałożyciel Comarchu Janusz Filipiak. "Ubolewamy nad stratą tej bardzo szczególnej postaci, wyjątkowego umysłu i wizjonera, który w niepowtarzalny sposób zasłużył się dla rozwoju polskiego przemysłu informatycznego" - przekazano w komunikacie działu komunikacji korporacyjnej Comarch SA.

"Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci prof. Janusza Filipiaka, współzałożyciela Comarchu, wybitnego polskiego uczonego, przedsiębiorcy i pasjonata piłki nożnej" - poinformowała Comarch.

Janusz Filipiak nie żyje

Janusz Filipiak przez ponad 40 lat zajmował się nowoczesnymi technologiami. Firmę Comarch, dostawcę rozwiązań informatycznych, założył w 1993 r. Od 2004 r roku był także właścicielem i prezesem MKS Cracovia SSA.

 

"Ubolewamy nad stratą tej bardzo szczególnej postaci, wyjątkowego umysłu i wizjonera, który w niepowtarzalny sposób zasłużył się dla rozwoju polskiego przemysłu informatycznego. Pan Profesor pozostanie w sercach całego zespołu Cracovii i wszystkich współpracowników" - przekazał klub. 

 

Po koniec września tego roku 71-letni biznesmen trafił do szpitala w stanie krytycznym, po zatrzymaniu akcji serca.

 

ZOBACZ: Nie żyje Colin Burgess. Współzakładał AC/DC

 

Janusz Filipiak urodził się 3 sierpnia 1952 r. w Bydgoszczy. Był profesorem doktorem habilitowanym w zakresie nauk technicznych, a także redaktorem i autorem czasopism, konsultantem instytucji krajowych oraz zagranicznych.

 

W 1976 r. rozpoczął pracę w Instytucie Informatyki i Automatyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki AGH, zaś w 1979 r. na podstawie dwutomowej pracy "Dynamiczne, zdecentralizowane sterowanie siecią teleinformatyczną" otrzymał stopień doktora. W 1984 roku został doktorem habilitowanym.

 

W wieku 39 lat, w 1991 r. otrzymał nominację profesorską z rąk prezydenta Lecha Wałęsy.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie