Nie żyje Zofia Merle. Aktorka miała 85 lat

Polska
Nie żyje Zofia Merle. Aktorka miała 85 lat
TRICOLORS/East News

Nie żyje aktorka Zofia Merle. Zmarła w wieku 85 lat w Szpitalu Wolskim po walce z ciężką chorobą. Serca widzów podbiła rolami w filmach, takich jak "Miś" czy "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz".

W wieku 85 lat odeszła znana aktorka Zofia Merle. Kobieta zmarła w Szpitalu Wolskim po długiej i ciężkiej chorobie nowotworowej.

 

ZOBACZ: Małgorzata Daniszewska nie żyje. Żona Jerzego Urbana zmarła rok po jego śmierci


Jej śmierć potwierdził Teatr Polonia, w którym zagrała w przedstawieniu "Stefcia ćwiek w szponach życia" w reż. Krystyny Jandy oraz w "Dżdżownice wychodzą na asfalt" w reż. Stanisława Tyma, a także w "Lament na Placu Konstytucji" w adaptacji Krystyny Jandy.

 

"Pani Zofia była Pięknym Człowiekiem, Wspaniałą Artystką, Królową śmiechu i Wielką Przyjaciółką FUNDACJI. Zostanie w naszych sercach" - napisał teatr w swoich mediach społecznościowych.

Zmarła aktorka Zofia Merle. Znana była z kultowych filmów

Zofia Merle znana była z takich filmów, jak "Miś", "Rozmowy Kontrolowane", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz". Grała także w serialach, m.in. produkcjach  "Alternatywy 4" i "Klan".  


Oprócz tego występowała na deskach teatrów. Grała m.in. w Teatrze Dramatycznym w Elblągu czy Teatrze Współczesnym. 

 

Prywatnie Merle mierzyła się z rodzinnymi dramatami. W 2013 r. zmarł jej jedyny syn Marcin Mayze. Reżyser pracował m.in. przy serialach "Na dobre i na złe", "Prosto w serce" oraz "Paradoks". Z kolei przed dwoma laty kobieta straciła męża, z którym była związana przez sześć dekad. 

 

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie