Marianna Schreiber wystąpi w Clout MMA. Żona byłego ministra PiS proponuje walkę "na gołe pięści"

Polska
Marianna Schreiber wystąpi w Clout MMA. Żona byłego ministra PiS proponuje walkę "na gołe pięści"
Instagram/marysiaschreiber
Marianna Schreiber wystąpi na gali freak fight

Aktywistka, żołnierz i niedoszła polityczka Marianna Schreiber zadebiutuje na gali Clout MMA. Żona byłego ministra PiS zmierzy się "w klatce" z dziennikarką Moniką Laskowską. W opublikowanym przez federację MMA nagraniu proponuje rywalce walkę na gołe pięści, a organizatorzy freak-fightu piszą o "najgłośniejszym debiucie tego roku". Sama Schreiber wskazuje na zachęcający "czynnik finansowy".

Marianna Schreiber, żona byłego już ministra w rządzie PiS, Łukasza Schreibera, 29 grudnia wystąpi na CLOUT MMA 3: Santa Clout. Polityczna aktywistka zmierzy się w klatce z dziennikarką rozrywkową Moniką Laskowską, która ma za sobą debiut w walkach freak-fight, a wcześniej prowadziła wywiady z zawodnikami federacji Fame MMA. 

 

"Żołnierz Wojska Polskiego, polityczna aktywistka i była uczestniczka Top Model. Jaka jest nasza debiutantka? Twarda i bezkompromisowa" - przedstawiają Schreiber organizatorzy walki, zachwalając wydarzenie jako "jeden z najgłośniejszych debiutów tego roku". Kobiety zawalczą w formule K-1, w małych rękawicach na dystansie 3x3 minuty. 

Żona byłego ministra PiS zawalczy w MMA. "Proponuję ci bitwę na gołe pięści"

Federacja MMA Clout udostępniła w mediach społecznościowych nagranie promujące nadchodzącą walkę, na którym zawodniczki próbują wzajemnie wyprowadzić się z równowagi słownymi zaczepkami. - Skoro jesteś taka mocna w słownictwie, a ja czuję się dobrze w czynach, bo jestem człowiekiem czynu, to zobaczymy jaka jesteś odważna. Proponuję ci bitwę na gołe pięści - zaproponowała Schreiber, jednak jej pomysł nie zyskał aprobaty rywalki. 

 

Żona polityka PiS w czwartek odniosła się do swojego udziału w gali i do stawianych jej przez internautów zarzutów o promowanie patologicznych zachowań. W mediach społecznościowych niedoszłej polityczki i modelki od jakiegoś czasu pojawiają się nagrania z jej treningów sztuk walki.

 

ZOBACZ: Marianna Schreiber i Michał Marszał razem na basenie. To akcja charytatywna

 

"Wydaje mi się, że jestem wam winna wyjaśnienia. Jak większość z was wie, jeszcze kilka tygodni temu wyraziłam swoją negatywną opinię na temat gal freak MMA" - pisze Schreiber i tłumaczy, że "ważne decyzje w naszym życiu mają wiele motywów". Podkreślając swoją szczerość, oznajmia dalej, że do udziału w walce, poza autentyczną chęcią sprawdzenia swoich umiejętności, zachęciła ją obietnica finansowego wynagrodzenia. "Na pewno istotnym elementem (chyba tak, jak dla wszystkich zawodników) jest czynnik finansowy, który spowodował, że zaczęłam o tym w ogóle myśleć na poważnie i, który - wydaje mi się - mógł przeważyć" - wyjaśniła.

 

Jak dodała, zależy jej na pokazaniu, że tego typu walki to nie tylko "przekleństwa, groźby i wyzwiska". 

Marianna Schreiber "miała dość". Partia odcięła się od niej w oświadczeniu

O Mariannie Schreiber zrobiło się głośno w 2021 roku, kiedy w tajemnicy przed mężem - ówczesnym ministrem w rządzie PiS - wzięła udział w programie "Top Model". Po rozstaniu się z telewizyjnym show kobieta postanowiła się zaangażować w krajową politykę i ogłosiła założenie partii "Mam Dość".

 

W ramach swojej aktywności publicznej nagrała m.in. rapowy utwór "Polityczny dramat", w którym krytykowała sytuację polityczną w Polsce. W teledysku do innej piosenki pt. "Przystanek Sejm" wystąpiła w stroju syrenki, a w nagraniu wziął udział również zawodnik MMA i bokser Marcin Najman.

 

ZOBACZ: Marianna Schreiber wyrzucona z partii Mam Dość 2023. Powodem naruszenie statutu

 

W sierpniu 2023 roku zarząd krajowy partii zdecydowanie odciął się od aktywistki politycznej. "Pani Marianna Schreiber nie jest liderką partii Mam Dość 2023 ani jej założycielką. Została wykreślona z wniosku założycielskiego w dniu 12 czerwca 2023 za naruszenie statutu partii". W dalszej części oświadczenia na stronie internetowej przedstawiciele ugrupowania stwierdzili, że Schreiber miała skupiać się na prezentowaniu własnego wizerunku i zyskiwaniu rozgłosu, podejmować samowolne decyzje i ograniczać się w swojej krytyce partii politycznych do opozycji, łagodnie traktując partię jej męża. 

 

Później niedoszła polityk postanowiła rozpocząć karierę w Wojsku Polskim. W tym roku odbyła dobrowolną 28-dniową służbę wojskową

Aleksandra Kozyra / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie