Marianna Schreiber wyrzucona z partii Mam Dość 2023. Powodem naruszenie statutu

Polska
Marianna Schreiber wyrzucona z partii Mam Dość 2023. Powodem naruszenie statutu
Twitter.com/MSchreiberM
Marianna Schreiber wyrzucona z partii Mam Dość 2023

Popularna celebrytka i żona ministra Łukasza Schreibera, Marianna Schreiber została wyrzucona z partii politycznej Mam Dość 2023, którą sama założyła. Jak wyjaśniono, powodem było naruszenie statutu partii.

Decyzję władz partii przekazano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej ugrupowania.

 

"Zarząd krajowy partii pragnie poinformować opinię publiczną, że partia Mam Dość 2023 została zarejestrowana w dniu 11 sierpnia 2023. Jednocześnie Zarząd Krajowy informuje, że pani Marianna Schreiber, nie jest liderką partii, ani jej założycielką. Została wykreślona z wniosku założycielskiego w dniu 12 czerwca 2023 za naruszenie statutu partii" - napisano.

"Koniunkturalne zmiany poglądów"

Jak podkreślono, decyzja związana jest z często zmieniającymi się poglądami i wyrażaniem opinii niezgodnych ze statutem ugrupowania.

 

"Pomysły typu Piwo i Lody, Idziemy z Marianną, nieprawda o tym, że została wyproszona z Marszu 4 czerwca, skupianie się na prezentowaniu swojego wyglądu, samowolne podejmowanie decyzji, atakowanie wszystkich polityków poza tymi z formacji jej męża to tylko i wyłącznie indywidualne działania obliczone na rozgłos medialny i zwiększenie zasięgów jej prywatnych profili w social mediach" - stwierdzono.

 

"Wielokrotne, koniunkturalne zmiany poglądów wygłaszanych przez panią Mariannę Schreiber są nie do przyjęcia przez osoby zaangażowane w zbieranie podpisów poparcia, pracę organizacyjną i chęć zmiany obecnej władzy, a potencjalnych przyszłych członków partii to dezinformuje i zniechęca" - dodano.

Marianna Schreiber: Sytuacja jest łagodnie powiedziawszy kuriozalna

Na odpowiedź ze strony twarzy ruchu Mam Dość nie trzeba było długo czekać. W mediach społecznościowych opublikowane zostało oświadczenie, w którym Marianna Schreiber podkreśla absurdalność zaistniałej sytuacji. Do wpisu dołączony został... nekrolog. 

 

"Stała się rzecz mhhh cokolwiek dziwna (...) Decyzja Sądu jest o tyle kuriozalna, że sam proces rejestracji ciągnął się miesiącami. A po moim wycofaniu nie tylko wniosku, ale również z aktywności politycznej, co oświadczałam już dawno temu, wniosek został zaakceptowany i w rezultacie partia została zarejestrowana praktycznie z dnia na dzień" - stwierdziła.

 

ZOBACZ: Marianna Schreiber idzie do wojska. Żona ministra PiS zgłosiła się do dobrowolnej służby

 

Celebrytka dodała, że obecnie nie bierze już aktywnego udziału w polityce i "nie chce mieć nic wspólnego z tym bytem".

 

mjo/dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie