Nieznany mężczyzna na sali plenarnej. Szymon Hołownia: Czy pan jest parlamentarzystą?

Polska Bartosz Treder / polsatnews.pl
Nieznany mężczyzna na sali plenarnej. Szymon Hołownia: Czy pan jest parlamentarzystą?
PAP/Tomasz Gzell/Sejm
Nieznana osoba na sali posiedzenia Sejmu.

Nieproszony gość znalazł się na sali plenarnej podczas obrad niższej izby parlamentu. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia prosił o interwencję Straż Marszałkowską w celu ustalenia tożsamości nieznajomego. Poseł PiS Janusz Cieszyński w mediach społecznościowych stwierdził, że tajemniczy mężczyzna to "przemiły człowiek".

Niecodzienne wydarzenie na czwartkowym posiedzeniu Sejmu. Szymon Hołownia prowadząc obrady zwrócił uwagę na nieznaną osobę, która znajdowała się na końcu sali sejmowej po stronie, gdzie zasiadają reprezentanci nowej większości parlamentarnej.

 

- Przepraszam bardzo, czy pan, który stoi na końcu sali, jest parlamentarzystą? Chyba nie miałem okazji zapoznać się z panem - zapytał nieproszonego gościa marszałek Sejmu.

 

ZOBACZ: Paulina Hennig-Kloska kontra Waldemar Buda. Spięcie o "Rywina w spódnicy"

 

Szymon Hołownia następnie prosił nieznajomego o opuszczenie miejsca obrad oraz interwencję Straży Marszałkowskiej w celu ustalenia tożsamości mężczyzny. W tej samej chwili na sali rozległy się krzyki: "lobbysta, lobbysta"

Nieznana osoba na sali plenarnej. Cieszyński: "Przemiły człowiek"

W mediach społecznościowych rozpoczęły się domniemania, kim mogła być tajemnicza postać i dlaczego znalazła się na sali sejmowej, nie będąc parlamentarzystą. Głos w tej sprawie zabrał były minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. 

 

ZOBACZ: Deklaracja Adama Glapińskiego. "Z każdym rządem NBP współpracuje tak samo"

 

"To pan Marek Wójcik, były wiceminister administracji i cyfryzacji. Przemiły człowiek" - napisał na portalu X polityk Prawa i Sprawiedliwości. 

 

WIDEO: Marszałek Sejmu reaguje na obecność nieznanego mężczyzny w Sejmie

 

 

Marek Wójcik nigdy nie sprawował mandatu poselskiego. 1 grudnia 2014 został powołany na stanowisko wiceministra administracji i cyfryzacji, odpowiedzialnego za legislację i kontakty z samorządami. Zrezygnował z funkcji 4 sierpnia 2015.

Zaskakujący incydent w Sejmie. Lobbysta na sali posiedzeń?

W programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News do sprawy niezidentyfikowanego mężczyzny odniósł się także minister edukacji i nauki Krzysztof Szczucki. 

 

- Jeden z naszych posłów odnalazł informacje, że jest to zarejestrowany lobbysta. Marszałek Hołownia zadeklarował, że Straż Marszałkowska będzie ustalała kim on był - przekazał poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

 

ZOBACZ: Gen. Jarosław Szymczyk podziękował za służbę w policji. Napisał list

 

Szczucki określił wydarzenie jako "bardzo niepokojące zjawisko". - Od kilku tygodni w Sejmie zaczynają intensywnie krążyć lobbyści i forsować poprawki - dodał. 

 

Były prezes Rządowego Centrum Legislacji podkreślił, że nie jest pewny czy na sali znalazł się lobbysta. "Wiele wskazuje, że mogło tak być" - zakończył minister. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie