Gen. Jarosław Szymczyk podziękował za służbę w policji. Napisał list

Polska
Gen. Jarosław Szymczyk podziękował za służbę w policji. Napisał list
Polsat News
Gen. insp. Jarosław Szymczyk

Gen. insp. Jarosław Szymczyk pożegnał się ze swoimi podwładnymi. "Jestem zaszczycony, że dane mi było być przełożonym tak wspaniałych i wartościowych ludzi jak Wy. Serdecznie Wam dziękuję" - czytamy w liście odchodzącego ze stanowiska komendanta głównego policji.

Treść listu opublikowano w czwartek po południu na profilu Polskiej Policji w portalu X.

 

"Dziś moja służba dobiega końca. Patrząc wstecz jestem przekonany, że podjęta ponad trzy dekady temu decyzja o wstąpieniu w szeregi Polskiej Policji, byla słuszna" - czytamy w liście.

 

 

Szymczyk życzył funkcjonariuszom, aby "bez względu na czas i okoliczności, służba i praca w formacji była wielkim powodem do dumy".

Gen. Jarosław Szymczyk odchodzi ze stanowiska

W czwartek przed południem informację o odejściu gen. insp. Jarosław Szymczyk ze stanowiska potwierdziła Komenda Główna Policji. Gen. Jarosław Szymczyk pożegna się z podwładnymi podczas uroczystości ze sztandarem polskiej Policji w obecności kadry kierowniczej i komendantów wojewódzkich Policji, reprezentujących wszystkich policjantów i pracowników.

 

"Był to najdłużej urzędujący komendant główny Policji od transformacji ustawowej. W czasie jego służby zmodernizowano polską Policję, co roku policjanci otrzymywali podwyżki, pierwszy raz w historii zakupiono całkowicie nowe śmigłowce oraz odnowiono flotę transportową" - podsumowała służbę gen. Szymczyka KGP. Obowiązki komendanta głównego Policji przejmie jeden z zastępców gen. Jarosława Szymczyka.

 

ZOBACZ: Gen. Jarosław Szymczyk odchodzi ze stanowiska komendanta głównego policji

 

Wcześniej rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka przekazał, że osoby kierujące polską Policją liczą się z odejściem z formacji w związku ze zmianą władzy. Doprecyzował, że dotyczy to także niektórych komendantów wojewódzkich. 

 

Jarosław Szymczyk został powołany na stanowisko Komendanta Głównego Policji przez prezydenta Andrzeja Dudę 13 kwietnia 2016 roku. Wcześniej był komendantem wojewódzkim policji w Katowicach, Kielcach i Rzeszowie. W 2018 roku został mianowany na stopień generała inspektora Policji. 

an / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie