Piotr Zgorzelski o zamrożeniu cen energii: Będzie poprawka PSL do projektu ustawy

Polska
Piotr Zgorzelski o zamrożeniu cen energii: Będzie poprawka PSL do projektu ustawy
Polsat News
Piotr Zgorzelski

- W projekcie ustawy o zamrożeniu cen energii zostaną ujęte małe i średnie firmy. Będzie poprawka PSL - zadeklarował w "Gościu Wydarzeń" wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski.

Na początku programu Piotr Zgorzelski zadeklarował, że oglądał tegoroczny Mikołajkowy Blok Reklamowy. - Zawsze oglądam - podkreślił.

 

Wicemarszałek Sejmu o tzw. ustawie wiatrakowej

 

Prowadzący Bogdan Rymanowski pytał swojego gościa o tzw. ustawę wiatrakową.

 

- Ustawa wiatrakowa będzie dobrze przygotowanym projektem, który odmieni rzeczywistość w Polsce - podkreślił wicemarszałek Sejmu. - Po czterech latach tej kadencji Polska będzie w zupełnie innym stanie. Czysta energia, fotowoltaika, biogazownie, energie z wiatru - dodał.

 

ZOBACZ: Ustawa wiatrakowa. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo

 

W środę odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy dotyczącej wsparcia odbiorców energii elektrycznej. Podczas obrad posłanka Polski 2050 Paulina Hennig-Kloska tłumaczyła, dlaczego z ustawy usunięto zapisy dotyczące elektrowni wiatrowych, które wzbudzały największe kontrowersje. 

 

- Posłanka Paulina Hening-Kloska to dobrze przygotowana i kompetentna osoba. Zapewniam, że w Ministerstwie Klimatu wraz z kierownictwem koalicji doprowadzi do zmiany oblicza sfery energetycznej naszego kraju - powiedział w "Gościu Wydarzeń" Piotr Zgorzelski.

 

WIDEO: Piotr Zgorzelski w "Gościu Wydarzeń"

 

 

Paulina Hening-Kloska po swoim wystąpieniu w Sejmie otrzymała od posłów Polski 2050 kwiaty. "W nagrodę za zgłoszenie pierwszego monstrum legislacyjnego, kluczenie i uniki w sprawie autorstwa i w końcu odsunięcie od projektu i usunięcie najbardziej skandalicznych przepisów" - skomentował w mediach społecznościowych Paweł Szrot z PiS.

 

- PiS jest ostatnim, kto może mówić o legislacji. Przepychali kolanem, niszczyli proces legislacyjny. Słynny pakiet demokratyczny nigdy nie ujrzał światła dziennego - stwierdził Piotr Zgorzelski.

 

ZOBACZ: Paulina Hennig-Kloska: Projektodawcą przepisów w ustawie wiatrakowej jest PO

 

- To oni (PiS - red.) wstydu nie mają i symbolem polityki energetycznej PiS będzie wiatrak na węgiel. Są po prostu nieudacznikami i dobrze, że te wybory przegrali - powiedział wicemarszałek Sejmu. - Projekt PiS-u ws. zamrożenia cen energii mógł być przyjęty, kiedy mieli większość. Teraz niech ze swoimi projektami siedzą cicho - dodał.

 

Wicemarszałek Sejmu zadeklarował, że w projekcie ustawy dot. zamrożenia cen energii zostaną ujęte małe i średnie firmy. - Będzie poprawka PSL dla średnich i małych firm oraz dla rolników - powiedział.

 

Pytany o to, ile w przyszłym roku wynosić będzie podatek na żywność, polityk stwierdził: - Powinien wynosić zero procent.

Piotr Zgorzelski o Ministerstwie ds. Równości

Według medialnych doniesień w rządzie Donalda Tuska ma powstać nowy resort - Ministerstwo ds. Równości.

 

- Na razie traktuję to jako news, do którego nie ma potrzeby się odnosić. Czy widzi pan jakieś wielkie potrzeby do tworzenia takiego resortu, że dzieją się jakieś nieprawidłowości wobec równości? Ja takich nie widzę. Jeżeli są, z pewnością są odpowiednie organy, by na to reagować - skomentował w "Gościu Wydarzeń" Piotr Zgorzelski.

 

Pytany o to, czy Donald Tusk będzie startował w wyborach prezydenckich, polityk stwierdził: - Nie wykluczałbym takiej alternatywy.

 

- Od momentu, kiedy Szymon Hołownia pełni funkcję marszałka Sejmu, nastąpiła całkowita zmiana i zwiększenie zainteresowania pracą parlamentarną - ocenił Zgorzelski ostatnie tygodnie w Sejmie. - Dziś Sejm jest jedynym permanentnie pracującym organem władzy państwowej - dodał.

 

W drugiej części programu Bogdan Rymanowski rozmawiał z Mariuszem Witczakiem z Koalicji Obywatelskiej i Przemysławem Wiplerem z Konfederacji.

 

Poprzednie odcinki "Gościa Wydarzeń" można obejrzeć tutaj.

 

an / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie