Latające sanie św. Mikołaja nad Radomiem. Za sterami policjant

Polska Bartosz Treder / Polsatnews.pl
Latające sanie św. Mikołaja nad Radomiem. Za sterami policjant
Policja Mazowiecka
Mikołajkowa akcja policji w Radomiu

Emocjonujące widowisko nad Radomiem. Mieszkańcy mieli okazję zobaczyć na niebie latające sanie św. Mikołaja wraz z elfami. Mikołajkową niespodziankę przygotował Aeroklub Radomski we współpracy z lokalnym oddziałem policji.

W środę z okazji Mikołajek na lotnisku Radom-Piastów odbyła się specjalna akcja szkoły pilotażu lotnictwa we współpracy z policjantem, wcielającym się rolę świętego Mikołaja. Kolejny rok z rzędu w powietrze wzbiła się paralotnia przyozdobiona na wzór świątecznych sań, przelatując nad Radomiem, Wsolą, Wielogórą, Piastowem oraz Jedlińskiem.

Specjalna akcja. Na niebie sanie św. Mikołaja

W rolę pilota paralotni wcielił się policjant Wydziału Kontroli KWP zs. w Radomiu asp. Grzegorz Bartosiewicz, prywatnie będący fanem motoparalotniarstwa. Swoją przygodę z lataniem rozpoczął kilka lat temu i ciągle doskonali swoje umiejętności. Obecnie ma na koncie ponad 400 godzin spędzonych w powietrzu.

 

ZOBACZ: USA. W czepku urodzona. Kobieta dwa razy wygrała duże sumy pieniędzy

 

- Motoparalotniarstwo wymaga poświęcenia czasu, treningów i jak najlepszej kondycji fizycznej, która jest także potrzebna w pełnieniu codziennej służby - przekazał policjant. 

 

Za sterami paralotni oprócz asp. Grzegorza Bartosiewicza zasiedli Mariusz Stępień oraz Łukasz Hernik.

 

ZOBACZ: Japonia. Taksówkarz kontra gołębie. Mężczyzna został aresztowany przez policję

 

Widok podświetlonych sań i reniferów Świętego Mikołaja na wieczornym niebie miał być emocjonującym widowiskiem dla najmłodszych mieszkańców Radomia i okolic.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie