Wideocast Szymona Hołowni. "Chcę, żebyście się zaczęli uśmiechać w stronę Sejmu"

Polska
Wideocast Szymona Hołowni. "Chcę, żebyście się zaczęli uśmiechać w stronę Sejmu"
Sejm RP
Hołownia opublikował pierwszy odcinek sejmowego wideocastu

"Sejm. Nowe otwarcie" to zapowiedziany przez marszałka Szymona Hołownię wideocast, w którym polityk opowiada o pracy posłów. W pierwszym odcinku polityk oprowadza widzów po gmachu przy Wiejskiej. Towarzyszy mu Mikołaj Kałuszko z Wszechnicy Sejmowej.

W pierwszym nagraniu poznajemy historię Sejmu i architekturę budynku, oddanego do użytku w 1928 roku. Hołownia opowiedział także o  o dawnych i obecnych sposobach głosowania.

 

ZOBACZ: Szymon Hołownia przerażony "fejmem" wokół Sejmu. "Traktuję siebie użytkowo"

Hołownia pokazał niedostępne miejsca

Hołownia oprowadził widzów też po tzw. ciemnym saloniku, gdzie odbywają się konsultacje z Prezydium Sejmu i Konwentem Seniorów. Pokazał także, jak wyłącza się mikrofon posłom, kiedy przemawiają z mównicy.

 

 

- Bardzo chcę, jako ten nowy, rotacyjny marszałek, żebyście poczuli, że to miejsce jest wasze, żeby to już nigdy więcej nie była zamknięta twierdza, żebyście zawsze czuli, że jesteście u siebie i żebyście przechodząc ulicą Wiejską (…) po jakimś czasie zaczęli się po prostu uśmiechać w stronę Sejmu - powiedział Szymon Hołownia.

 

Zapowiedział też, że w kolejnych odcinkach pokaże kolejne miejsca na co dzień niedostępne dla obywateli.

Szymon Hołownia marszałkiem Sejmu

Hołownia objął urząd marszałka 13 listopada. Poparły go Koalicja Obywatelska, Polska 2050, PSL, Nowa Lewica oraz Konfederacja bez Konrada Berkowicza. W głosowaniu Hołownia pokonał Elżbietę Witek.

 

ZOBACZ: Sejm: Śmiech i oburzenie na obradach. Poszło o "gen Z". Interweniował marszałek Szymon Hołownia

 

Podczas pierwszego posiedzenia nowy marszałek zapowiedział swój wideocast oraz usunięcie barierek otaczających Sejm. Obiecał również zlikwidować tzw. zamrażarkę sejmową, czyli mechanizm blokowania legislacji projektów ustaw.

 

- Mam już za sobą etap show i płomiennej publicystyki. Musimy zbudować nowy Sejm - szacunku dla siebie i innych obywateli oraz obywatelek - mówił wtedy lider Polski 2050.

jk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie