Pracownicy porządkowi upili się w pracy. Zataczali się po ulicy

Polska
Pracownicy porządkowi upili się w pracy. Zataczali się po ulicy
Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0/X/@SMWarszawa
Pijani pracownicy porządkowi zatrzymani przez Straż Miejską

Godzina wystarczyła, by pracownicy ekipy porządkowej stali się całkowicie pijani. Podczas pracy zataczali się na ulicy. Zauważył ich kierowca przejeżdżający obok, który zaalarmował funkcjonariuszy. Jeden z członków ekipy wydmuchał 2,9 promila, drugi aż 3,5.

Tych pracowników nie można było spuścić z oczu nawet na godzinę. Jak przekazała Straż Miejska, raptem tyle czasu wystarczyło, by dwójka pracowników porządkowych całkowicie się upiła


We wtorek zataczających się po ulicy pracowników zauważył kierowca przejeżdżający ulicą Orląt Lwowskich w Ursusie. Swoimi spostrzeżeniami podzielił się z ze strażnikami miejskimi z II Oddziału terenowego, którzy stacjonowali w okolicy. 

 

ZOBACZ: Opolskie: Pijany kierowca uciekał przed policjantami. Ukradł pługopiaskarkę


Mundurowi niezwłocznie udali się we wskazane miejsce. Na miejscu zastali dwóch robotników z miotłami, którzy byli całkowicie pijani. Funkcjonariusze wyczuli od nich silny zapach alkoholu

Pijani pracownicy chodzili po ulicy. Trafili na komisariat

Mężczyźni zataczali się po ulicy. Jak zaznaczyły służby, ich zachowanie stwarzało zagrożenie i mogło doprowadzić do wypadku. Strażnicy podjęli interwencję i sprowadzili mężczyzn z jezdni. 

 

ZOBACZ: Elbląg. Nietypowa interwencja policji. On był pijany, ona poszukiwana


Następnie wezwali kierownika ekipy, który nadzorował prace w pobliskim parku. Szef zdawał się być bardzo zaskoczony, zapewnił, że godzinę wcześniej, obejmując odcinek, byli zupełnie trzeźwi.  


Pracownicy, w towarzystwie przełożonego, trafili na komisariat policji w Ursusie. Tam zbadano ich trzeźwość alkomatem. W organizmie jednego wykryto 2,9 promila, a u drugiego aż 3,5.  

Karina Jaworska / sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie