Lębork: Pijany ksiądz na pogrzebie noworodka. Został wezwany do kurii

Polska
Lębork: Pijany ksiądz na pogrzebie noworodka. Został wezwany do kurii
Pixabay/Carolyn Booth/zdj. ilustracyjne
Na pogrzebie dziecka zjawił się pijany ksiądz

Biskup diecezji pelplińskiej wezwał na rozmowę księdza z miejscowości Garczegorze (woj. pomorskie), który pod wpływem alkoholu odprawiał pogrzeb noworodka - dowiedział się polsatnews.pl. Alkotest wykazał prawie 1,5 promila w wydychanym przez księdza powietrzu.

"Biskup Diecezjalny wezwał proboszcza z Garczegorza na rozmowę. O jej wyniku i konsekwencjach wobec duchownego zostanie poinformowana Rodzina zmarłego dziecka" - przekazał polsatnews.pl ks. Ireneusz Smagliński, rzecznik prasowy biskupa diecezji pelplińskiej Ryszarda Kasyny.
 
Do skandalicznych scen doszło w poniedziałek na cmentarzu w Garczegorzu w gminie Nowa Wieś Lęborska (woj. pomorskie). Jak informował "Fakt", żałobnicy zgromadzili się tam na pogrzebie noworodka. 

 

ZOBACZ: Lębork: Pijany ksiądz na pogrzebie noworodka. "Mylił słowa, pieśni, bełkotał". Wezwano policję


Według relacji rodziny zmarłego dziecka, uroczystości miały rozpocząć się o godz. 11, ale początkowo ksiądz w ogóle się nie zjawił. Następnie przywiozła go jedna z parafianek, gdyż duchowny miał stracić prawo jazdy za prowadzenie po alkoholu. 

Garczegorze. Żałobnicy wezwali policję

Świadkowie, cytowani przez "Fakt", mówili, że ksiądz podczas uroczystości "mylił słowa, pieśni, bełkotał". Uczestnicy pogrzebu wezwali na cmentarz policję. 


Policja potwierdziła, że w poniedziałek otrzymała zgłoszenie o nietrzeźwym duchownym, który odprawiał uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w gm. Nowa Wieś Lęborska. - Został przebadany alkotestem, który wykazał prawie 1,5 promila. Ukarany został mandatem w wysokości 500 zł - powiedziała w rozmowie z Radiem Gdańsk st. asp. Marta Szałkowska z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Anna Nicz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie