Opolskie: Pijany kierowca uciekał przed policjantami. Ukradł pługopiaskarkę

Polska
Opolskie: Pijany kierowca uciekał przed policjantami. Ukradł pługopiaskarkę
Policja Opolska, materiały prasowe
Opolskie. Pijany kierowca uciekał pługopiaskarką

W powiecie nyskim doszło do niecodziennego pościgu. Pijany kierowca, żeby uciec przed policją, ukradł pługopiaskarkę.

W piątkowy wieczór na trasie Biała Nyska - Kijów (woj. opolskie) kierujący audi 30-latek próbował wyprzedzić prawidłowo jadące bmw, ale spowodował kolizję. Jak opisuje opolska policja, mężczyzna i kierująca bmw kobieta zjechali na parking w miejscowości Biała Nyska, by ocenić skutki zdarzenia.

 

ZOBACZ: USA. 12-latek ukradł maszynę budowlaną. Przez godzinę uciekał przed policją

 

"Kierujący audi, zaczął się awanturować i wyrwał z osobowego bmw tylną tablicę rejestracyjną. Gdy poszkodowana kobieta zaczęła wzywać pomocy, awanturujący się kierowca audi zaczął uciekać" - napisno w policyjnym komunikacie.

Opolskie. Pijany kierowca ukradł pługopiaskarkę

Mężczyzna zauważył stojącą w pobliżu pługopiaskarkę. 

 

"W momencie, kiedy z pojazdu wyszedł jego kierowca, 30-latek wsiadł do środka i chciał odjechać" - napisano. Kierowca odśnieżarki próbował powstrzymać 30-latka, ale ten po krótkiej szamotaninie wypchnął go z kabiny i odjechał.

 

W międzyczasie w okolicy pojawili się policjanci, którzy zostali wezwani do kolizji. Mężczyzna po krótkim pościgu swoją podróż zakończył w rowie i został zatrzymany.

 

Badanie alkomatem potwierdziło, że 30-letni mieszkaniec powiatu nyskiego był nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. Pijany kierowca odpowie przed sądem za zniszczenie cudzej rzeczy, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, krótkotrwałe użycie pojazdu mechanicznego oraz niezatrzymanie się do kontroli. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

lmo/sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie