Sierpc: Miał w domu ukryte przejście w ścianie. Akcja policji w tajemniczym pokoju

Polska
Sierpc: Miał w domu ukryte przejście w ścianie. Akcja policji w tajemniczym pokoju
123RF/PCSL/KPP w Sierpcu
Policjanci znaleźli tajne pomieszczenie w domu 62-latka

Myślał, że świat o tym pokoju się nie dowie. 62-latek z okolic mazowieckiego Sierpca jednak się mylił. Mundurowi znaleźli w jego domu nielegalną linię do produkcji alkoholu. W sumie podczas akcji wymierzonej w bimbrowników funkcjonariusze skonfiskowali około 550 litrów zacieru i 160 litrów gotowych napojów z procentami. "Producentom" grozi kara grzywny i więzienie.

Policjanci z Sierpca zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej mieli pracowity początek tygodnia. Jak przekazała asp. Katarzyna Krukowska, funkcjonariusze zlikwidowali dwie nielegalne linie do produkcji alkoholu.

 

ZOBACZ: Opolskie: Pijany kierowca uciekał przed policjantami. Ukradł pługopiaskarkę

 

Po wstępnym ustaleniu, że na terenie ich powiatu ktoś nielegalnie wyrabia i sprzedaje alkohol, policjanci dotarli do dwójki podejrzanych. W poniedziałek pojawili się w domu 62-letniego mieszkańca gminy Mochowo.

 

W środku natrafili na zamaskowane przejście w ścianie - doprowadziło ich do tajnego pomieszczenia, gdzie podejrzany ukrył sprzęt do produkcji nielegalnego alkoholu. Na miejscu znaleźli 350 litrów tzw. zacieru i ponad 120 litrów gotowych napoi wyskokowych.

Nielegalna produkcja w Sierpcu. Policja skonfiskowała setki litrów zacieru i trunków

Z kolei we wtorek mundurowi złożyli niezapowiedzianą wizytę w jednym z domów w gminie Gozdowo. U 38-latka skonfiskowano około 40 litrów przygotowanego do sprzedaży alkoholu, przelanego do pojemników i plastikowych butelek. Oprócz tego mężczyzna miał w domu 200 litrów zacieru, służącego do produkcji kolejnych trunków. 

 

ZOBACZ: Śląskie. Zaginęła 16-letnia Marta Mokry. Policja prosi o pomoc w jej odnalezieniu

 

- Za nielegalne wyrabianie alkoholu mężczyznom grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku - poinformowała rzecznik prasowa sierpieckiej policji. 

 

Funkcjonariusze przypominają, że spożywanie alkoholu z nieznanych źródeł grozi utratą zdrowia, a nawet życia.

ako/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie