Mazowieckie. Nalot na nielegalną fabrykę papierosów. Zatrzymano dwóch zabójców

Polska
Mazowieckie. Nalot na nielegalną fabrykę papierosów. Zatrzymano dwóch zabójców
Zdj. ilustracyjne/Policja
CBŚP zatrzymało mężczyznę skazanego na dożywocie za zabójstwo dwóch osób

Marek N. ps. "Marek z Marek" został zatrzymany przez funkcjonariuszy z CBŚP. Mężczyzna poszukiwany był od kilku miesięcy, wcześniej został skazany na dożywocie za zabójstwo dwóch osób. "Wszystko wskazuje na to, że może być odpowiedzialny też za nielegalną produkcję papierosów w powiecie płońskim" - podano w komunikacie. Łącznie zatrzymanych zostało osiem osób.

Funkcjonariusze CBŚP od pewnego czasu rozpracowywali grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalną produkcją papierosów, na terenie powiatu płońskiego (woj. mazowieckie).

 

Wśród członków organizacji był Marek N. ps. "Marek z Marek", który od kilku miesięcy poszukiwany był listem gończym. Mężczyzna został skazany na dożywocie przez sąd pierwszej instancji za zabójstwo dwóch osób.

Zabójstwo sprzed lat

"Do zbrodni doszło w 2000 roku w pubie 'Tartak' w Nowym Dworze Mazowieckim. Kolejnym zatrzymanym jest Marcin W. ps. 'Diabeł', który przebywał na warunkowym zwolnieniu po odbyciu kary 20 lat pozbawienia wolności za zabójstwo przy użyciu broni palnej" - czytamy w komunikacie. 

 

ZOBACZ: CBŚP rozbiło gang prowadzący tzw. mieszkaniówki

 

W akcji prowadzonej przez CBŚP i KAS brali też udział policyjni kontrterroryści, wspierani przez załogi śmigłowców z Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP.

Fabryka papierosów rozbita

Zatrzymanych zostało w sumie ośmiu mężczyzn. Nielegalna fabryka papierosów, którą prowadzili działała w pomieszczeniu gospodarczym prywatnej posesji. Na miejscu zabezpieczono prawie 4 mln papierosów bez polskich znaków akcyzy z naniesionymi nazwami jednego ze światowych producentów.

 

ZOBACZ: Zamiast koncentratu pomidorowego znaleźli 120 kg marihuany. Akcja CBŚP

 

Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby prawie 5 mln złotych. "W innym pomieszczeniu gospodarczym służby odkryły w specjalnie do tego przygotowanym namiocie uprawę konopi" - czytamy.

 

Prokuratura Rejonowa w Płońsku postawiła zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcji nielegalnych papierosów. Sąd zastosował wobec wszystkich zatrzymanych areszt tymczasowy na trzy miesiące. 

ap / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie