Holandia: Mamba zielona na ulicach miasta. Wąż uciekł z terrarium

Świat
Holandia: Mamba zielona na ulicach miasta. Wąż uciekł z terrarium
Pixabay/bernswaelz
Mamba zielona uciekła na ulice miasta w Holandii

Niezwykle jadowity wąż uciekł właścicielowi z terrarium. Od kilku dni może pełzać po ulicach Holandii. Policji wciąż nie udało się go złapać. Funkcjonariusze zaapelowali do mieszkańców, aby w miarę możliwości pozostali w domach i pod żadnym pozorem nie próbowali łapać gada.

Dwumetrowy wąż - mamba zielona – przebywa na wolności w Tilburgu w Holandii. Zwierzę uciekło swojemu właścicielowi z terrarium. Ten nie mogąc go nigdzie znaleźć, zaalarmował policję. 

 

ZOBACZ: Po osiedlu w Czarnkowie pełzał wąż. Policja pilnie poszukuje właściciela


Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Początkowo policja zakładała, że wąż prawdopodobnie ukrył się gdzieś w mieszkaniu, jednak do tej pory nie poinformowała o znalezieniu gada. 


"Apelujemy do mieszkańców okolicy, aby zachowali szczególną ostrożność i nie zbliżali się do węża" - napisała policja w Tilburgu w komunikacie. 

 

ZOBACZ: Gdynia. Niecodzienne znalezisko w lesie. Dwumetrowy wąż zamknięty w pudełku


Zaznaczyła, że w przypadku znalezienia węża należy przede wszystkim zachować dystans i poinformować osoby w najbliższym otoczeniu. Następnie zadzwonić na numer alarmowy i pod żadnym pozorem nie próbować samemu złapać gada


"Ukąszenie mamby zielonej jest niezwykle groźne. Jeśli ktoś zostanie ugryziony, ważne jest, aby tej osobie natychmiast udzielono pomocy lekarskiej" - zaznaczyła policja. 

Jadowity wąż uciekł z terrarium. Służby alarmują "będzie szukał schronienia"

W poszukiwaniach węża udział wziął pies tropiący oraz funkcjonariusze, którzy skontaktowali się z ekspertami od egzotycznych gatunków.  
Zwierzę pochodzi z Afryki. Lubiący ciepło gad raczej będzie stronił od mroźnej holenderskiej pogody. Mało prawdopodobne, że ktoś spotka go bezpośrednio na ulicy. Zwierzę zapewne będzie szukało ciepłego schronienia.  

 

ZOBACZ: Aleksandrów Kujawski. Wąż "terroryzował" kobietę. Interweniowała policja


Według komunikatu, jeżeli mamba znajdzie taką kryjówkę pozostanie bierna i niesprowokowana nie powinna zaatakować.

 
Gatunek jest wysoce jadowity, odnotowuje się przypadki, gdzie po ugryzieniu w ciągu 30 minut nastąpiła śmierć człowieka. Wąż jest mięsożerny, żywi się małymi ptakami i jaszczurkami. Żyje do 25 lat i oprócz pełzania potrafi też znakomicie pływać.  

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie