Marszałek Sejmu Sz. Hołownia próbował swoich sił w aktorstwie. Zagrał licealistę

Polska
Marszałek Sejmu Sz. Hołownia próbował swoich sił w aktorstwie. Zagrał licealistę
PAP/Piotr Nowak/YouTube/KlubFilmowyPROJEKTOR
Obecny marszałek Sejmu Szymon Hołownia zagrał w filmie "Człowiek z cienia"

Obecny marszałek Sejmu Szymon Hołownia zanim zaangażował się w polityczną działalność, związany był ze światem telewizji. Okazuje się, że były dziennikarz i prezenter zagrał w etiudzie filmowej "Człowiek z cienia", gdzie wcielił się w postać zamordowanego licealisty.

Marszałkiem Sejmu X kadencji został lider Polski 2050, Szymon Hołownia. Polityk razem z partią PSL założył Trzecią Drogę. W 2020 roku startował na prezydenta RP, rok po tym, jak zrezygnował z prowadzenia popularnego programu rozrywkowego.  

 

ZOBACZ: Marek Suski kontra Szymon Hołownia. Poseł mówił mimo wyłączonego mikrofonu


Okazuje się,  że obecny marszałek był nie tylko dziennikarzem i znanym prezenterem, ale także próbował swoich sił w aktorstwie. 
W 1994 polityk zagrał w etiudzie filmowej "Człowiek z cienia" zrealizowanej w Klubie Filmowym "Projektor" w Białymstoku. Produkcja opowiada historię porwania i zabójstwa licealisty Bohdana Piaseckiego, w którego wcielił się Szymon Hołownia. 

 

Film dostępny jest w serwisie YouTube

Zabójstwo Bohdana Piaseckiego. Szymon Hołownia w filmowej etiudzie

Zbrodni dokonano w 1957 roku. Sprawa została przypomniana po kilkudziesięciu latach w etiudzie filmowej, której fabuła skupia się na historii dwójki studentów,  którzy odnaleźli szpulkę taśmy filmowej, na której udokumentowano zabójstwo licealisty.  

 

ZOBACZ: Pierwsze orędzie marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Chce zmian w Kodeksie wyborczym


Dzięki nim, w związku z nowym tropem w Prokuraturze Generalnej w Warszawie zjawia się przeniesiony do stolicy prokurator z prowincji i to właśnie on odpowiedzialny jest za wznowienie dochodzenia w głośnej sprawie politycznej sprzed lat.  


Bohdan Piasecki był 15 letnim synem Bolesława Piaseckiego, lidera przedwojennej Falangi i szefa powojennego Stowarzyszenia Pax. Do zbrodni doszło, gdy dwaj mężczyźni 22 stycznia 1957 wyprowadzili nastolatka ze szkoły i przewieźli go taksówką do schronu przeciwlotniczego, gdzie został zamordowany. Jego ciało odnaleziono 8 grudnia 1958 roku.

kar / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie