Alert RCB dla połowy Polski. Możliwe utrudnienia

Polska
Alert RCB dla połowy Polski. Możliwe utrudnienia
Polsat News
Na drogach będzie ślisko

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie dla północno-wschodniej Polski. Marznące opady deszczu i gołoledź stworzą trudne warunki na drogach i chodnikach w aż ośmiu województwach. Mieszkańcy Pomorza muszą uważać też na silny wiatr.

Ostrzeżenia wysyłane na telefony komórkowe mieszkańców północno-wschodniej Polski "wejdą w życie" już w nocy ze środy na czwartek, a trudne warunki utrzymają się przez cały następny dzień.

Niebezpiecznie na drogach. Jest alert RRB

RCB ostrzega przed marznącymi opadami i gołoledzią, które znacząco pogorszą  warunki panujące na drogach i chodnikach. 

 

Wyjątkową ostrożność muszą zachować przebywający w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, wielkopolskim, pomorskim i zachodniopomorskim. 

RCB ostrzega, że w związku z niebezpieczną "szklanką" na jezdni, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami komunikacyjnymi. 

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Powieje nad morzem

To nie jedyne ostrzeżenie RCB na nadchodzącą dobę. Mieszkańcy części województw zachodniopomorskiego i pomorskiego powinni zabezpieczyć rzeczy przed podmuchami silnego wiatru.

 

W województwie zachodniopomorskim alert dotyczy powiatów: gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego, Koszalina, koszalińskiego, sławieńskiego i Świnoujścia. W województwie pomorskim silniej powieje natomiast w powiecie lęborskim, puckim, wejherowskim, słupskim i w samym Słupsku. 

 

ZOBACZ: Kołobrzeg: Poważny wypadek na S6. Czterech poszkodowanych, w tym dziecko

 

RCB przypomina, żeby usunąć z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr, a także przeparkować pojazdy w bezpieczne miejsce, oddalone od drzew. Należy również zadbać o bezpieczeństwo przebywających na zewnątrz zwierząt domowych i hodowlanych. 

 

Jeśli nie ma takiej potrzeby, należy unikać wychodzenia na zewnątrz i jazdy samochodem. 

 

ako/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie