Wereszyn: Tragiczny wypadek busa. Zginęły trzy osoby, w tym dziecko

Polska
Wereszyn: Tragiczny wypadek busa. Zginęły trzy osoby, w tym dziecko
KP PSP w Hrubieszowie
Policja wyjaśnia okoliczności wypadku w lubelskim Wereszynie

Dwie kobiety i sześcioletnie dziecko zginęli w wypadku busa w miejscowości Wereszyn nieopodal Hrubieszowa (woj. lubelskie). Droga wojewódzka nr 844 w gminie Mircze jest zablokowana. Pojazdem na ukraińskich tablicach rejestracyjnych jechało w sumie 10 osób. Służby przypuszczają, że kierowca zasnął za kierownicą.

Do tragedii doszło w niedzielę około 4:30 rano. Na odcinku drogi bez zakrętów kierowca busa nagle odbił w lewo i uderzył w rosnące na poboczu drzewo. Pojazdem jechało 10 osób, byli to Ukraińcy.

 

Zginęli sześciolatek oraz dwie kobiety, których wieku policja na razie nie ujawnia. Pozostali pasażerowie trafili do szpitali w Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim, a ranne dziecko jest pod opieką lekarzy w Lublinie.

Wereszyn: Wypadek busa. Nie żyją trzy osoby

Jedna poszkodowana kobieta jest w cięższym stanie, jednak obrażenia w przypadku wszystkich nie powinny zagrażać ich życiu i zdrowiu. Jak ustaliła reporterka Polsat News Ewa Pajuro, bus jechał w stronę polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Dołhobyczowie, oddalonego o 13 km od Wereszyna. 

 

KPP Hrubieszów

 

- Przyczyny wypadku są badane, nie znamy jeszcze bezpośrednich powodów - mówiła w Polsat News asp. sztab. Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej policji. Służby wstępnie podejrzewają jednak, że szofer prawdopodobnie zasnął za kierownicą, m.in. dlatego, że na jezdni nie widać śladów hamowania.

 

Rano w Wereszynie była mgła, a szosa była mokra. Policja wyznaczyła objazdy dla kierowców - droga wojewódzka nr 844 jest nieprzejezdna, utrudnienia mogą potrwać do niedzielnego, późnego popołudnia. Na miejscu, poza mundurowymi, pracuje prokurator.

 

Wypadki na drogach w Polsce. Niemal 1,9 tys. osób zginęło w 2022 roku

Do śmiertelnego wypadku w Wereszynie doszło w Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, przypadający w trzecią niedzielę listopada. Jak przypomina Komenda Główna Policji, Polsce w ubiegłym roku w tragicznych zdarzeniach na drogach zginęło blisko 1,9 tys. osób.

 

"Za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich. Korzystając z drogi, zawsze pamiętajmy, że to od naszego zachowania, koncentracji, podjętych decyzji i przestrzegania przepisów ruchu drogowego zależy bezpieczeństwo nasze oraz pozostałych uczestników ruchu" - przypomnieli mundurowi.

wka/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie