Policja zatrzymała 38-latkę, która podłożyła bombę w centrum Warszawy. "Interesowała się ISIS"

Świat
Policja zatrzymała 38-latkę, która podłożyła bombę w centrum Warszawy. "Interesowała się ISIS"
KSP
Policjanci zatrzymali 38-latkę w związku z podłożeniem ładunku wybuchowego w centrum Warszawy

Stołeczni policjanci zatrzymali kobietę, która podłożyła ładunek wybuchowy na jednej z ulic w centrum Warszawy. Funkcjonariusze przeszukali także jej mieszkanie. Okazało się, że 38-latka interesowała się działalnością Państwa Islamskiego.

Przypomnijmy, że warszawscy policjanci odnaleźli "prowizoryczne urządzenie wybuchowe" w nocy z 10 na 11 listopada na Śródmieściu. Ładunek wybuchowy został podpalony, ale nie doszło do eksplozji.

Ładunek wybuchowy w centrum Warszawy. Aresztowano kobietę

Urządzenie było wypełnione pojemnikami z gazem i gwoździami. Jak podkreśla policja, "mogło spowodować poważne zagrożenie dla zdrowia i życia wielu ludzi". Dzięki nagraniom z monitoringu udało się ustalić, że odpowiedzialną za podłożenie tej "bomby" była 38-letnia kobieta.

 

ZOBACZ: Lubuskie: Grożenie bronią, ładunek wybuchowy i narkotyki. Areszt dla 39-latka

 

Po wykonaniu swojego zdania pojechała na Dworzec Centralny, skąd odjechała pociągiem w kierunku Wrocławia, a następnie udała się do miejsca swojego zamieszkania w gminie Strzelin.

Przygotowywała kolejną bombę

Sprawę przejęli policjanci ze stołecznego Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw. Zatrzymali sprawczynię w jej mieszkaniu, które zostało przeszukane. 

 

ZOBACZ: Szwecja: W pobliżu festiwali znaleziono podejrzaną torbę. "Zawierała ładunek wybuchowy"

 

Policjanci zabezpieczyli przedmioty i gadżety związane z Państwem Islamskim oraz materiały, które mogły posłużyć do skonstruowania kolejnego ładunku wybuchowego

 

Kobieta usłyszała zarzuty spowodowania zagrożenia i sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz przygotowania do spowodowania takiego zagrożenia. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

Agata Sucharska/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie