Szwecja: W pobliżu festiwali znaleziono podejrzaną torbę. "Zawierała ładunek wybuchowy"

Świat
Szwecja: W pobliżu festiwali znaleziono podejrzaną torbę. "Zawierała ładunek wybuchowy"
AP
Policjant znalazł porzuconą, podejrzaną torbę

Możliwe, że torba znaleziona w niedzielny wieczór w Kungsträdgården zawierała ładunek wybuchowy - informuje szwedzka policja. Torba została znaleziona w pobliżu miejsca, w którym odbywał się Sztokholmski Festiwal Kultury. - W tej chwili nie ma podejrzeń, że jest to przestępstwo terrorystyczne - mówi Erik Åkerlund ze sztokholmskiej policji.

W niedzielę wieczorem o godz. 21:40 w Kungsträdgården (park w centrum Sztokholmu) policjant znalazł porzuconą torbę - informują szwedzkie media.

Odwołano koncert

- Od samego początku podchodziliśmy do sprawy bardzo poważnie. Na placu znajdowało się wiele osób, więc ustawiono duże kordony policji - przekazał Erik Åkerlund. W pobliżu odbywał się Sztokholmski Festiwal Kultury, który przyciągnął wielu zwiedzających.

 

Z powodu odkrycia podejrzanej torby odwołano zaplanowany na Festiwalu koncert. Policja zablokowała też część ulic w pobliżu pakunku.

 

ZOBACZ: Podejrzana paczka na pokładzie samolotu do Londynu. Lądował w eskorcie myśliwców

 

Około godz. 1 w nocy saperzy zneutralizowali obiekt. W poniedziałek poinformowano, że torba zawierała ładunek wybuchowy. - Teraz wszystkie elementy muszą zostać sprawdzone. Dopiero po dochodzeniu w krajowym ośrodku medycyny sądowej możemy stwierdzić, czy niebezpieczny obiekt był sprawny - mówi Erik Åkerlund.

Policja: Nie ma podejrzeń o przestępstwo terrorystyczne 

W sprawie wszczęto śledztwo, ale na razie nikt nie został zatrzymany. Policja przesłuchuje świadków oraz przegląda filmy i zdjęcia z miejsca zdarzenia. Prowadzone są też badania techniczne torby i jej zawartości, w celu ustalenia właściciela pakunku. 

 

ZOBACZ: Podejrzany pakunek w rządowej dzielnicy. "Śledztwo trwa"

 

- W tej chwili nie ma podejrzeń o przestępstwo terrorystyczne - mówi Åkerlund.

pgo/ sgo / dn.se
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie