Lubuskie: Grożenie bronią, ładunek wybuchowy i narkotyki. Areszt dla 39-latka

Polska
Lubuskie: Grożenie bronią, ładunek wybuchowy i narkotyki. Areszt dla 39-latka
Policja Lubuska
39-letni mężczyzna groził byłej partnerce bronią. Został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia

Zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec byłej partnerki, podsiadania narkotyków oraz posiadania i przetwarzania substancji wybuchowych usłyszał 39-latek z Sulechowa (Lubuskie). Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 13 maja br., po zgłoszeniu od pokrzywdzonej w tej sprawie kobiety. Z jej relacji wynikało, że gdy jechała przez miasto, w pewnym momencie wyprzedził ją srebrny samochód, którego kierowca nagle zahamował, stanął w poprzek drogi uniemożliwiając jej przejazd.

 

Z auta wysiadł jej były partner i wymierzył w jej kierunku przedmiot przypominający broń palną, wykonując gest przeładowywania. Pokrzywdzona była przestraszona, odruchowo schowała głowę, nerwowo włączyła bieg i uciekła. Była w szoku i ogromnym stresie. Natychmiast powiadomiła o incydencie policję.

W samochodzie broń krótka, nóż, maczeta i narkotyki

Kryminalni od razu przystąpili do działania. Szybko ustalili, jakim autem poruszał się podejrzany i po dwóch godzinach zatrzymali 39-latka. W samochodzie miał on broń krótką, magazynki do pistoletu załadowane pociskami, nóż sprężynowy, maczetę, paralizator, narkotyki oraz dwa baniaki z benzyną.

 

 

Ponadto, za fotelem pasażera kryminalni znaleźli pojemnik, w którym wg zatrzymanego miał znajdować się ładunek wybuchowy wypełniony prochem. Policyjni pirotechnicy za pomocą robota wydostali ładunek z pojazdu i zdetonowali w bezpiecznych warunkach, co potwierdziło, że w pojemniku znajdował się ładunek wybuchowy, który stwarzał zagrożenie dla życia lub zdrowia innych osób.

"39-latek interesuje się bronią i sam konstruuje amunicję"

Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli części do budowy pistoletów, amunicję ostrą oraz inne przedmioty mogące służyć do konstrukcji ładunków wybuchowych. Były tam też kolejne narkotyki.

 

39-letni mężczyzna groził byłej partnerce bronią. Został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 8 lat więzieniaPolicja Lubuska
39-letni mężczyzna groził byłej partnerce bronią. Został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia

 

- Śledczy ustalili, że 39-latek od pewnego czasu interesuje się bronią i sam konstruuje amunicję. Ponadto okazało się, że mężczyzna eksperymentował również w zakresie stworzenia bomby z petard i pocisków - dodał Maludy.

 

ZOBACZ: Podlaskie. Uciekał przed policją i wjechał w radiowóz. Był pod wpływem narkotyków

 

- Za te przestępstwa 39-latkowi grozi od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia - poinformował Maludy.

 

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

jsd/ sgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie