W Białowieskim Parku Narodowym znaleziono zwłoki. Mogą należeć do zaginionego migranta

Polska
W Białowieskim Parku Narodowym znaleziono zwłoki. Mogą należeć do zaginionego migranta
Flickr/Frank Vassen/CC BY 2.0
Zwłoki znalezione w Białowieskim Parku Narodowym

W Białowieskim Parku Narodowym znaleziono zwłoki młodego mężczyzny. Podlaska Policja przekazała, że prowadzi na miejscu czynności. Aktywiści zajmujący się pomocą humanitarną przy granicy informowali wcześniej, że poszukują 23-letniego Syryjczyka. Przypuszczają, że to jego ciało odnaleziono.

Zwłoki zostały znalezione w ścisłym Białowieskim Parku Narodowym przez jednego z pracowników

 

ZOBACZ: Świnoujście. Zwłoki w hotelowej recepcji. Makabryczne odkrycie

 

- W sobotę przed godziną 8:00 policjanci dostali informację, że pracownik Białowieskiego PN znalazł zwłoki w rezerwacie parku. Na miejscu trwają czynności, które mają na celu m.in. ustalenie tożsamości mężczyzny i okoliczności zdarzenia. Znaleziony to młody mężczyzna - powiedziała w rozmowie z Interią Agnieszka Skwierczyńska z zespołu prasowego KWP w Białymstoku. 

Zwłoki w Białowieży. Aktywiści informowali wcześniej o zniknięciu mężczyzny

Aktywiści zajmujący się pomocą humanitarną przy granicy z Białorusią informowali wcześniej, że poszukują w pobliżu granicy 23-letniego Syryjczyka


Do sprawy odniósł się szef Prokuratury Rejonowej w Hajnówce Jan Andrejczuk w rozmowie z PAP. - Nie wykluczamy, że to poszukiwany obywatel Syrii, mamy jego zdjęcie, w poniedziałek będzie wszczęte śledztwo - przekazała.  


Zmarły miał na sobie dwie pary spodni dresowych, kilka koszulek i dwa polary, a na stopach miał sportowe buty. Nie posiadał jednak czapki czy rękawiczek.  

 

ZOBACZ: Zwłoki w lesie pod Częstochową. Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie zabójstwa


Prokuratura ma zlecić sekcje zwłok oraz pobranie materiałów do badań identyfikacyjnych, histopatologicznych i toksykologicznych. Potem Prokuratura Okręgowa w Białymstoku podejmie decyzję, w którym oddziale będzie prowadzona sprawa.  

Karina Jaworska / kar / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie