Czerniki. Zwłoki noworodków w piwnicy. Makabryczne odkrycie na Kaszubach

Polska
Czerniki. Zwłoki noworodków w piwnicy. Makabryczne odkrycie na Kaszubach
Polsat News

W piwnicy jednego z domów w miejscowości Czerniki na Kaszubach znaleziono zakopane zwłoki trzech noworodków. W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby - 54-letniego mężczyznę i jego 20-letnią córkę i jednocześnie matkę jednego z nieżyjących dzieci. Prokuratura w sobotę poinformowała, że Paulina G. usłyszała zarzut zabójstwa, a jej ojciec dodatkowo kazirodztwa.

W piątek wieczorem RMF FM i Radio Gdańsk podały, że w piwnicy jednego z domów w miejscowości Czerniki (woj. pomorskie) znaleziono zakopane zwłoki noworodka.

 

ZOBACZ: Poszukiwania Polki trwały siedem lat. Mąż miał ją "przy sobie"

 

Kilka godzin później pojawiła się informacja, że śledczy odkryli zwłoki drugiego noworodka. Ciało dziecka było w stanie znacznego rozkładu.

 

W sobotę przed południem policja poinformowała o odkryciu trzeciego ciała noworodka.

Zatrzymano dwie osoby

W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby: 54-letniego ojca noworodka i jego 20-letnią córkę, która jest matką dziecka - podało RMF FM.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że żona mężczyzny zmarła 15 lat temu. Mieli 12 dzieci, które zostały pod opieką ojca. 

 

ZOBACZ: Poczesna: Koparka wykopała ciało mężczyzny. Zlecono badanie DNA

 

W sobotę prokuratura poinformowała, że 20-letnia kobieta usłyszała zarzut zabójstwa. 

 

- Zwłoki noworodków zostały przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku celem badań sekcyjnych. Od rana na miejscu czynności prowadzili funkcjonariusze policji. Do tej sprawy zostały zatrzymane dwie osoby - mężczyzna i jego córka. Poza czynnościami na miejscu, równolegle prokurator przesłuchuje kobietę. Na razie na temat tej czynności nie udzielamy bliższych informacji, bo trwa przesłuchanie - powiedział prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

 

Wkrótce zarzuty w tej sprawie usłyszy 54-letni ojciec kobiety.

 

Rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska przekazała, że policjanci nadal pracują na miejscu ujawnienia zwłok noworodków - w piwnicy jednego z domów na terenie miejscowości Czerniki.

 

Na miejscu pracują policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, którzy przy użyciu sprzętu, m.in. skanera 3D, ujawniają i zabezpieczają ślady, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności i przebiegu tego przestępstwa.

 

WIDEO: Czerniki. Zwłoki noworodków w piwnicy. Makabryczne odkrycie na Kaszubach

 

Dawid Kryska/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie