Chiny: Trzylatka porwana przez małpę. Znaleziono ją wiszącą nad klifem

Świat
Chiny: Trzylatka porwana przez małpę. Znaleziono ją wiszącą nad klifem
Wikimedia Commons/CC BY 4.0/Douyin
Trzylatka została porwana przez małpę (zdjęcie ilustracyjne)

Trzyletnia dziewczynka z Chin została porwana przez małpę. Towarzyszyła rodzicom przy pracach polowych, gdy nagle zniknęła. Policja odnalazła ją na drzewie w pobliżu klifu.

Incydent miał miejsce w chińskiej prowincji Guizhou w Chinach. Rodzice szli pracować w polu i zabrali ze sobą trzyletnią córkę. Zostawili ją w cieniu pod drzewem, jednak po minucie dziewczynki już tam nie było. 


Jak podaje portal AsiaOne, Lui – ojciec dziecka – natychmiast skontaktował się z policją. Rodzice zauważyli w pobliżu ślady małp i zaczęli podejrzewać, że dziewczynka została przez nie porwana. 

 

ZOBACZ: Uprowadzenie rodzicielskie w Wolicy pod Kaliszem. 3-letnia Helenka porwana podczas spaceru z matką


Pomimo przeszukania najbliższej okolicy nie udało się odnaleźć trzylatki, dlatego policja wraz z rodziną zapuściła się dalej w las. Do poszukiwań dołączyły nawet władze pobliskiej wioski. Wszyscy głośno nawoływali dziewczynkę, aż w końcu jej mama usłyszała odpowiedź.

Poszukiwania trzylatki porwanej przez małpy. Znaleźli ją na krawędzi klifu 

Po ponad dwóch godzinach poszukiwań dziewczynkę znaleziono na mocno zalesionym terenie. Siedziała na drzewie tuż nad krawędzią klifu. Policja ostrożnie ją zdjęła, a następnie przekazała rodzicom. Na szczęście oprócz kilku zadrapań, dziewczynka była w dobrym stanie. 

 

ZOBACZ: Małpa porwała dwutygodniowe dziecko. Noworodek został znaleziony martwy


Władze, które uczestniczyły w poszukiwaniach, zapowiedziały powołanie specjalnych patroli, które mają zapewnić większe bezpieczeństwo i niedopuszczenie do podobnych sytuacji. Podobno małpy w wielu chińskich dzielnicach są prawdziwym utrapieniem. Potrafią porwać jedzenie, zwierzęta, a nawet małe dzieci.  


Podobna sytuacja miała miejsce w kwietniu ubiegłego roku, gdy małpa o mały włos nie porwała innej trzylatki. Udało się jednak tego uniknąć dzięki sąsiadowi, który zaczął gonić zwierzę przez całą wieś i głośno krzyczeć. Do akcji dołączyli inni mieszkańcy i odzyskali dziewczynkę.  

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie