Małpa porwała dwutygodniowe dziecko. Noworodek został znaleziony martwy

Świat
Małpa porwała dwutygodniowe dziecko. Noworodek został znaleziony martwy
Pixabay/PublicDomainPictures
Zdjęcie ilustracyjne

Małpa dostała się do domu rodzinnego we wschodnich Indiach i uprowadziła stamtąd dwutygodniowego chłopczyka. Dzień później krewna znalazła jego ciało w studni. Lekarz stwierdził, że dziecko utopiło się. Indyjska policja poszukuje małpy, która porwała noworodka. Chodzi o makaka królewskiego lub hulmana - informuje BBC News.

Noworodek został porwany w sobotę. Małpa weszła do domu w mieście Cuttack w stanie Orisa i chwyciła chłopczyka leżącego pod moskitierą. Matka dziecka widziała moment porwania, jednak nie zdążyła uratować dziecka.

 

W niedzielę ciotka dziecka znalazła jego ciało w studni nieopodal domu. Zdaniem lekarzy, noworodek zmarł wskutek utopienia. Na jego ciele nie znaleziono żadnych obrażeń. 

 

Plemię specjalizujące się w odławianiu małp 

 

Indyjska policja prowadzi działania mające na celu schwytanie małpy, która porwała dziecko. Funkcjonariusze ze stanu Orisa współpracują z plemieniem specjalizującym się w odławianiu małp oraz ze strażnikami leśnymi. Śledczy twierdzą, że zwierzę musi być odizolowane.

 

- Mamy nadzieję złapać małpę w ciągu tygodnia - powiedział BBC News oficer policji PC Pradhan.

 

Wchodzą do domów i kradną jedzenie

 

Podejrzane są dwa gatunki małp powszechnie spotykane w stanie Orisa - makak królewski i hulman.

 

Małpy w tym rejonie Indii często wchodzą do domów w poszukiwaniu pożywienia. Według lokalnych mieszkańców, do porwania dziecka doszło tam po raz pierwszy.

 

BBC

zdr/paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze