Uprowadzenie rodzicielskie w Wolicy pod Kaliszem. 3-letnia Helenka porwana podczas spaceru z matką

Polska
Uprowadzenie rodzicielskie w Wolicy pod Kaliszem. 3-letnia Helenka porwana podczas spaceru z matką
Pixabay/AndrzejRembowski
Do uprowadzenia dziecka miało dojść w Wolicy pod Kaliszem

Około godz. 13 w Wolicy pod Kaliszem doszło do uprowadzenia 3-latki. Helenka Muszyńska została zabrana przez ojca, a trójka mężczyzn obezwładniła kobietę - podają lokalne media. Policja w Kaliszu potwierdziła przyjęcie zgłoszenia w tej sprawie.

"Ubrana była w różową kurtkę z czarnym zamkiem, cienką czarną czapeczkę z kwiecistymi wzorami, beżowo-brązowe spodenki i ciemne - szare wiązane buty" - informuje Kalisz24Info. 

 

Z białego samochodu o numerach rejestracyjnych "ST..." wysiadło trzech mężczyzn, którzy trzymali kobietę. W tym czasie ojciec dziecka zabrał 3-latkę do samochodu. Prawdopodobnie porwani kierują się do Austrii. 

 

ZOBACZ: Kujawsko-Pomorskie. Rodzina z dzieckiem zakleszczona między ciężarówkami

 

"Mężczyzna cierpi na zaburzenia osobowości, jest agresywny i niebezpieczny. Ma wyrok za znęcanie się nad kobietą" - podaje Kalisz24Info. 

 

- Potwierdzam przyjęcie zawiadomienia w tej sprawie. Trwa przesłuchanie matki - powiedziała w rozmowie z Interią st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. 

 

Policja nie wprowadza procedury Child Alert 

- Na tę chwilę nie uruchamiamy alertu, kobieta jest w trakcie przesłuchiwania. Oboje mają pełnię władzy rodzicielskiej. Policjanci pracują nad ustaleniem miejsca pobytu mężczyzny i dziewczynki - przekazała policjantka w rozmowie z Interią. 

 

Małżonkowie są w trakcie rozwodu. Kobieta wniosła o pozbawienie praw rodzicielskich ojca trzylatki.

 

ZOBACZ: "Państwo w Państwie": 10-latek zadłużony na ponad 30 tysięcy złotych

 

Z informacji podanych przez kaliską policję Interii wynika, że doszło do uprowadzenia rodzicielskiego. - Ojciec dziecka mailowo skontaktował się z policją, przekazując zdjęcie wraz z dziewczynką - powiedziała nam st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz. Mężczyzna przekonywał, że dziecko jest całe i zdrowe.

 

- O zaginionej dziewczynce i jej poszukiwanym ojcu zostały powiadomione również inne komendy policji w kraju oraz Straż Graniczna - poinformowała rzeczniczka. Nie jest wykluczone, że mężczyzna może chcieć wyjechać z córką poza granice Polski.

dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie