Obława na Grzegorza Borysa. Policja rozszerzyła teren poszukiwań

Polska
Obława na Grzegorza Borysa. Policja rozszerzyła teren poszukiwań
Facebook/Pomorska Policja
Szósty dzień obławy na Grzegorza Borysa, policja rozszerzyła teren poszukiwań

W środę od rana wciąż kontynuowana jest obława na Grzegorza Borysa z Gdyni, który jest podejrzany o zabicie swojego 6-letniego syna. Policja rozszerzyła teren poszukiwań. Patrole szukają mężczyzny na lądzie i z powietrza. Dodatkowo uruchomiono specjalną skrzynkę mailową, na którą można przesyłać wszelkie informacje, które mogą pomóc w sprawie.

W środę służby kontynuują obławę na Grzegorza Borsya, 44-letniego żołnierza Marynarki Wojennej, który jest podejrzany o zabójstwo 6-letniego syna. Do morderstwa doszło w piątek w Gdyni Fikakowie. 

 

ZOBACZ: Gdynia. Poszukiwania Grzegorza Borysa. Wysłano alert RCB


Poszukiwania trwają już szósty dzień i wspierane są przez siły Żandarmerii Wojskowej, Straż Leśną i strażaków. Działania prowadzone są z lądu, powietrza, a także przy pomocy psów tropiących.  

Szósty dzień obławy na Grzegorza Borysa. Policja poszerzyła teren poszukiwań

Obszar poszukiwań obejmował Trójmiejski Park Krajobrazowy, odgrodzony ulicą Wiczlińską i Chwarznieńską, przez którego środek biegnie Obwodnica Trójmiasta. Jednakże teren działań został rozszerzony. Poinformowała o tym Policja Pomorska na swoim Facebooku.

 

ZOBACZ: Zabójstwo 6-latka. Trwa obława na Grzegorza Borysa

 

"Policjanci nie przerywają poszukiwań, dziś został rozszerzony ich obszar. Policjanci skupiają się na sektorze między Witominem, a Karwinami. Nadal apelujemy o niewchodzenie do lasu" - przekazano w komunikacie.  

 

Sprawa zabójstwa 6-latka. Informacje można składać na specjalną skrzynkę

Policja podziękowała również za wszystkie informacje w sprawie, które składać można na specjalnie przyszykowaną do tego pocztę mailową - gdynia.poszukiwania@gd.policja.gov.pl.. 


Funkcjonariusze zaznaczyli, że niektóre z informacji wymagają doprecyzowania, dlatego proszą o zostawianie przy nich numeru telefonu. Obiecują anonimowość. 

 

ZOBACZ: Gdynia. Poszukiwania Grzegorza Borysa. Jest ruch prokuratury


"Zwracamy się z prośbą o podawanie w przesyłanym do nas e-mailu, numeru telefonu do kontaktu. Ułatwi i usprawni to kontakt policjantów z osobą, która ma daną informację. Z naszej strony zapewniamy anonimowość oraz to, że osoba, z którą skontaktują się policjanci, nie będzie brała udziału w żadnych czynnościach. Za wszystkie sygnały, które już otrzymaliśmy bardzo dziękujemy" - przekazano.  
 
Mężczyzna nie jest poszukiwany tylko na terenie Polski. Za 44-latkiem wydano Europejski Nakaz Aresztowania, co oznacza, że będzie poszukiwany w całej Unii Europejskiej, jeżeli udało mu się zbiec poza granice kraju.  

Karina Jaworska / sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie