Gdynia. Poszukiwania Grzegorza Borysa. Jest ruch prokuratury

Polska
Gdynia. Poszukiwania Grzegorza Borysa. Jest ruch prokuratury
Pomorska Policja

Na Pomorzu trwają poszukiwania 44-letniego Grzegorza Borysa, który jest podejrzany o zabójstwo swojego 6-letniego syna. W sobotę poinformowano, że za mężczyzną wystawiony został list gończy.

"Prokurator ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej w Gdyni, zarządził poszukiwania Grzegorza Borysa na podstawie listu gończego art. 148 par. 2 pkt 1 Kodeksu Karnego - zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem" - przekazała pomorska policja na Twitterze.

 

 

- Zmienił się status poszukiwanego z podejrzewanego na podejrzanego. Mężczyzna jest od teraz poszukiwany na terenie całego kraju - przekazała Interii prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

 

Wcześniej policja informowała, że poszukiwania mężczyzny zaangażowanych jest około tysiąc osób.

 

 

Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska poinformowała w rozmowie z Polsat News, że poszukiwania mężczyzny trwały całą noc z piątku na sobotę, ale nie przyniosły one przełomu.

 

- Policjanci z innymi służbami przeczesywali wszystkie miejsca, które zostały wytypowane. Szczególnie tereny leśne oraz budynki mieszkalne i niemieszkalne. Wszystko po to, aby jak najszybciej dotrzeć do mężczyzny, który jest podejrzewany o zabójstwo swojego syna - przekazała rzeczniczka.

 

ZOBACZ: Gdynia: Śmierć 6-latka. Nowe informacje o podejrzanym

 

Policja apeluje również, aby nie próbować zatrzymywać mężczyzny samodzielnie.

 

- Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Jeżeli zobaczymy tego mężczyznę, nie podejmujmy sami interwencji. Zakładamy, że jest to osoba niebezpieczna. Prosimy o bezpośredni telefon na numer alarmowy - podkreśliła policjantka.

 

Mężczyzna był entuzjastą survivalu. Jak dodali mieszkańcy, poszukiwany mógł zaplanować całe zajście, a potem ukryć się w okolicznych lasach.

Zabójstwo sześciolatka w Gdyni

Policja otrzymała informację o zabójstwie 6-latka przy ul. Górniczej w Gdyni Fikakowie w piątek około godz. 10. Ciało chłopca prawdopodobnie znalazła matka, która wróciła do domu z pracy.

 

- Wiemy, że dziecko miało poderżnięte gardło. W przestrzeni medialnej pojawiają się informacje, że w mieszkaniu znaleziono także ciało psa, choć ta informacja nie została potwierdzona przez policję - relacjonowała Anna Gonia-Kuc, reporterka Polsat News.

 

ZOBACZ: Gdynia: Znaleziono ciało 6-latka. Poszukiwany Grzegorz Borys, trwa obława

 

W piątek popołudniu Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku ujawniła na swoich kanałach w social mediach wizerunek oraz dane poszukiwanego w tej sprawie mężczyzny - to ojciec chłopca 44-letni Grzegorz Borys.

 

"W przypadku uzyskania informacji na temat miejsca pobytu mężczyzny prosimy o niezwłoczny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni 47 74 21 222 (oficer dyżurny jednostki) lub na numer alarmowy 112" - podała Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku na swojej stronie na Facebooku.

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie