Gdynia: Znaleziono ciało 6-latka. Poszukiwany Grzegorz Borys, trwa obława

Polska
Gdynia: Znaleziono ciało 6-latka. Poszukiwany Grzegorz Borys, trwa obława
Pomorska policja
Obława na podejrzanego o zabójstwo 6-letniego chłopca

W mieszkaniu w gdyńskiej dzielnicy Karwiny znaleziono ciało sześcioletniego chłopca. Dziecko miało rany cięte szyi, a w mieszkaniu był jeszcze nieżyjący pies. Trwa szeroko zakrojona obława za ojcem chłopca, 44-letnim Grzegorzem Borysem. Mężczyzna najpewniej jest związany z marynarką wojenną. Policja m.in. przeszukuje okolicę i kontroluje auta.

Na Karwinach przy ulicy Górniczej, gdzie w jednym z mieszkań doszło do zabójstwa sześciolatka, jest sporo policyjnych wozów, są również karetki pogotowia.

 

- Zgłoszenie otrzymaliśmy po godzinie 10:00. Na miejscu są policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Komendy Miejskiej Policji w Gdyni oraz mundurowi z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, którzy ujawniają i zabezpieczają ślady - przekazała Interii kom. Karina Kamińska, rzeczniczka pomorskiej KWP.

Gdynia: Zabójstwo 6-latka. Policyjny alarm na Pomorzu

Jak dodała mundurowa, na miejsce dotarł również policyjny psycholog, który udziela wsparcia najbliższym dziecka.

 

- Równolegle nad sprawą pracują kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, aby jak najszybciej zatrzymać sprawcę tego przestępstwa. Został ogłoszony alarm dla policjantów z garnizonu gdyńskiego oraz Wydziału Kryminalnego KWP w Gdańsku, którzy szukają osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem - opisała.

 

ZOBACZ: Zwłoki w lesie pod Częstochową. Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie zabójstwa

 

Na miejscu są także śledczy z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Mogę potwierdzić, że na miejscu pracuje zespół prokuratorów. Prace są bardzo intensywne - przekazała polsatnews.pl rzeczniczka tej instytucji prok. Grażyna Wawryniuk.

Na miejscu żandarmeria wojskowa. Możliwe, że poszukiwany jest żołnierzem

W akcji służb bierze udział żandarmeria wojskowa. Poszukiwany ojciec dziecka - Grzegorz Borys - ma 44 lata, jest związany z wojskiem. Pomorska policja opublikowała jego zdjęcia. Na jednej z fotografii jest w mundurze marynarki wojennej.

 

Obława na terenie Trójmiasta. Kontrolują samochody

Ciało chłopca prawdopodobnie znalazła matka, która wróciła do domu z pracy. - Wiemy, że dziecko miało poderżnięte gardło. W przestrzeni medialnej pojawiają się informacje, że w mieszkaniu znaleziono także ciało psa, choć ta informacja nie została potwierdzona przez policję - relacjonowała Anna Gonia-Kuc, reporterka Polsat News.

 

Obława za Grzegorzem Borysem trwa w całym Trójmieście. Wszystkie samochody wjeżdżające do dzielnicy Karwiny są kontrolowane. Sprawdzane są dowody osobiste kierowcy i pasażerów.

wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie