Poszukiwania Grzegorza Borysa. Jest Europejski Nakaz Aresztowania

Polska Aleksandra Boryń / bas / Polsat News / Polsatnews.pl
Poszukiwania Grzegorza Borysa. Jest Europejski Nakaz Aresztowania
Poszukiwania Grzegorza Borysa

Sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania za Grzegorzem Borysem - przekazała Interii rzeczniczka prokuratury w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Wtorek to piąta doba poszukiwań mężczyzny, który jest podejrzany o zamordowanie swojego 6-letniego syna. Funkcjonariusze zakładają wszystkie możliwe scenariusze, od śmierci mężczyzny po ucieczkę za granicę.

Prokuratura wystąpiła o Europejski Nakaz Aresztowania, co oznacza, że jeśli 44-latek przebywa poza granicami Polski to będzie poszukiwany w całej Unii Europejskiej.

 

Prokurator Wawryniuk w rozmowie z Interią potwierdziła, że sąd we wtorek przychylił się do wniosku prokuratury.

Grzegorz Borys jest poszukiwany w sprawie zabójstwa 6-letniego dziecka

Od piątku trwają intensywne poszukiwania 44-letniego Grzegorza Borysa, który jest podejrzanym w sprawie zabójstwa swojego 6-letniego syna w Gdyni na osiedlu Fikakowo. Ciało chłopca odnalazła matka, która wróciła z pracy. 

 

- Wiemy, że dziecko miało poderżnięte gardło. W przestrzeni medialnej pojawiają się informacje, że w mieszkaniu znaleziono także ciało psa, choć ta informacja nie została potwierdzona przez policję - przekazała reporterka Polsat News Anna Gonia-Kuc. 

 

Na miejscu zdarzenia odnaleziono odręcznie zapisaną wiadomość. "Przepraszam za wszystko, wszyscy jesteście bestiami". Notatka ma zostać poddana badaniu grafologicznemu, co potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

 

ZOBACZ: Gdynia. Poszukiwania Grzegorza Borysa. Jest ruch prokuratury

 

Od poniedziałku policja apeluje do mieszkańców okolic Gdyni, aby wstrzymali się oni z wszelkiego rodzaju wycieczkami do przeszukiwanego Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego między Karwinami a Chwarznem. Z uwagi na dobro śledztwa, funkcjonariusze nie mogą przekazać, gdzie dokładnie szukają mężczyzny. 

Poszukiwany 44-latek może nie żyć lub przebywać za granicą

Reporter Polsat News Robin Jesse przekazał, że śledczy biorą pod uwagę wszystkie opcje w związku z poszukiwaniami mężczyzny, dlatego podjęli dwutorowe działania. Z jednej strony wydano Europejski Nakaz Aresztowania.

 

WIDEO: Trwają poszukiwania Grzegorza Borysa

Z drugiej strony trwają poszukiwania lokalne, koncentrujące się w lasach Chwarzno-Wiczlino oraz w Karwinach, gdzie według policji mógł uciec 44-latek.

 

- Jest to bardzo trudny teren. Są to wzgórza morenowe, mają w sobie wiele kryjówek, wiele trudnodostępnych miejsc, dlatego też policja wykorzystuje wszystkie możliwe siły i środki, jakimi dysponuje. Pracują przewodnicy z psami patrolowo-tropiącymi a także z tymi, które są wyszkolone np. do wyszukiwania zapachu zwłok - mówiła kom. Karina Kamińska z komendy wojewódzkiej w Gdańsku. Śledczy nie wykluczają opcji, że mężczyzna może nie żyć.   

 

W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji na temat miejsca pobytu Grzegorza Borysa, policja prosi o kontakt pod specjalnie utworzoną w tym celu skrzynkę mailową.

W poniedziałek poszukiwania trwały od ok. 9 do późnych godzin wieczornych, a uczestniczyło w nich blisko tysiąc funkcjonariuszy oraz śmigłowce wojskowe i policyjne. We wtorek mają być prowadzone podobne działania. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie