Zielona Góra: Kierowca wjechał w mężczyznę na hulajnodze. Policja pokazała nagranie

Polska
Zielona Góra: Kierowca wjechał w mężczyznę na hulajnodze. Policja pokazała nagranie
Pixabay/fsHH
Policja pokazała nagranie z wypadku ku przestrodze (zdjęcie ilustracyjne)

Nie zauważył, że samochód na pasie obok zatrzymał się, by przepuścić osobę na przejściu dla pieszych. Wjechał wprost na mężczyznę poruszającego się hulajnogą. Teraz odpowie za spowodowanie wypadku. Policja zaapelowała o ostrożność i zamieściła filmik z całego zdarzenia ku przestrodze.

W poniedziałek około godziny 15:00 w Zielonej Górze przy ulicy Zjednoczenia doszło do wypadku. Jadący renault mężczyzna nie zauważył, że kierowca na pasie obok zatrzymał się, by przepuścić przejeżdżającego na hulajnodze mężczyznę. 


Kierowca zobaczył go dopiero na środku pasów, kiedy na reakcję było już za późno. Nagranie z monitoringu pokazuje, jak samochód potrąca przejeżdżającego mężczyznę, a ten upada na ziemię.

 

ZOBACZ: Opole: Wypadek policyjnego radiowozu. Jest nagranie z monitoringu


Nagranie, które zostało opublikowane przez policjantów ku przestrodze można zobaczyć TUTAJ


Potrącony mężczyzna trafił do szpitala. Po badaniach lekarskich okazało się, że posiada obrażenia głowy. W takim wypadku kierujący samochodem odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku.  

Policjanci opublikowali nagranie ku przestrodze. Apel do wszystkich członków ruchu

Zielonogórscy policjanci zaapelowali do kierowców o rozwagę na drogach oraz szczególną ostrożność na skrzyżowaniach, a także w miejscach przejść dla pieszych i w strefie przeznaczonej dla osób poruszających się na hulajnogach elektrycznych czy rowerach. 

 

ZOBACZ: Kujawsko-pomorskie. Groźny wypadek z udziałem motocykla. Wideo ku przestrodze


"Pamiętajmy, że nawet jeśli pieszy, rowerzysta czy osoba na hulajnodze mają pierwszeństwo, to powinni przede wszystkim dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, bo w zderzeniu z jakimkolwiek pojazdem odnoszą poważniejsze obrażania" - napisała w komunikacie podinspektor Małgorzata Stanisławska z KMP w Zielonej Górze.


"Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich! Szanujmy innych użytkowników ruchu drogowego, a swoim zachowaniem nie stwarzajmy zagrożenia ani dla siebie ani dla innych. Odpowiedzialne zachowanie na drodze, pomoże nam uniknąć niebezpiecznych sytuacji" - dodała.  

Karina Jaworska / sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie