USA: Złowił niespotykaną rybę. Ma "ludzkie zęby"

Świat
USA: Złowił niespotykaną rybę. Ma "ludzkie zęby"
William Shaw/ FLICKR/ CC BY 2.0/
Zęby ryby do złudzenia przypominają ludzkie

Brain Summerlin w amerykańskim Maryland złowił rybę z "ludzkimi zębami". Zdjęcie okazu szybko obiegło sieć, szczególnie że gatunek sargus owczak jest trudny do złapania. Wszystko przez uzębienie, które ułatwia odgryzienie przynęty.

38-letni Summerlin łowił ryby w zatoce Tangier Sound, gdy nagle coś wyjątkowo silnego chwyciło żyłkę. Jak się okazało, była to ryba z gatunku sargus owczak, zaliczanego do rodzaju archosargusów. Ryby występują przede wszystkim w Oceanie Atlantyckim.

 

"To niesamowite ryby (…). Mają przednie zęby, które mogą odgryźć pąkle z dowolnej podwodnej konstrukcji. Mają także zęby na górze i na dole pyska, które służą do miażdżenia skorupiaków" - opowiada Summerlin, cytowany przez "Daily Mail".

 

 

Dodał, że zęby złowionego okazu do złudzenia przypominają ludzkie. - Moja córka chce je zachować, by włożyć pod poduszkę dla wróżki-zębuszki - wskazał.

 

Ryba rekordzista

Od wyjątkowego wyglądu dla Summerlina ważniejsza była waga ryby. Ważyła ponad siedem kilogramów, więc pobiła poprzednią, sześciokilogramową rekordzistkę tego gatunku, którą w Maryland złapano w 2020 roku.

 

ZOBACZ: Protest rybaków we Władysławowie. Blokują drogę na Hel

 

"Zawsze wiedziałem, że istnieje możliwość pobicia rekordu" - mówi Summerlin.

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie