Portugalia: Rekin w popularnym kurorcie. Był tuż obok plażowiczów

Świat
Portugalia: Rekin w popularnym kurorcie. Był tuż obok plażowiczów
Google Maps, Facebook/José A. Ramos
Rekin pojawił się na plaży w Portugalii

Turyści uciekali z wody, a dzieci zaczęły krzyczeć, gdy na plaży w Meia Praia w Portugalii pojawił się rekin - podaje portal The Sun. Do paniki plażowiczów doszło, gdy zwierzę pojawiło się przy samym brzegu. Najprawdopodobniej był to ten sam gatunek, który w ostatnim czasie widywany był na hiszpańskim wybrzeżu.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 19 lipca na portugalskiej plaży Meia Praia na południu kraju. Jak podaje The Sun, lokalni mieszkańcy i turyści cieszyli się ze słonecznego dnia, gdy nagle w przejrzystej wodzie zauważyli rekina. Zwierzę znajdowało się bardzo blisko plażowiczów.

Portugalia: Rekin przy brzegu, był obok plażowiczów

Na nagraniu, które pojawiło się w mediach można było zobaczyć, że w trakcie zdarzenia na plaży znajdowało się wiele osób. Jeden z plażowiczów stał w wodzie, a rekin znajdował się na wyciągnięcie ręki. W pewnym momencie mężczyzna odwrócił się i zbliżył do brzegu.

 


Jak podaje portal Daily Mail, rekin ostatecznie wpłynął z powrotem na głębsze wody, a plażowicze mogli wrócić do kąpieli. Mimo paniki, która pojawiła się wśród osób obecnych na plaży, nikt nie został ranny.

 

Plaża Meia Praia jest uważana za jedną z najpiękniejszych plaż w okolicy. Znajduje się w miejscowości Espinho, w regionie Północ w podregionie Grande Porto.

 

ZOBACZ: Irlandia: Niesamowite spotkanie z dziką przyrodą. Nie wiedział, co pływa pod jego deską

 

Według mediów przy plaży Meia Praia obecny był ten sam gatunek rekina, który pojawił się na hiszpańskim wybrzeżu zarówno w miniony weekend, jak i w czerwcu.

 

Pod koniec ubiegłego miesiąca na jednej z plaż w Andaluzji turyści zauważyli wystającą z wody płetwę rekina błękitnego - był to piąty taki przypadek w minionym miesiącu.

anw/dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie