Wyłudził 70 tysięcy złotych od 76-latka. Podał się za księcia Dubaju

Polska
Wyłudził 70 tysięcy złotych od 76-latka. Podał się za księcia Dubaju
Pixabay/vloveland
Rzekomy książę Dubaju wyłudził od seniora 70 tysięcy złotych

Stracił 70 tysięcy złotych, bo uwierzył, że rozmawia z księciem Dubaju. Rzekomy książę wysłał mu cenną biżuterię, która niestety utknęła na granicy. Wymagana była opłata celna, którą uregulować miał senior. Policja ostrzega, żeby nie nabierać się na tzw. legendę.

Pomimo wielu akcji społecznych nadal zdarzają się osoby, które stają się ofiarami oszustów wykorzystujących metody na wnuczka, policjanta, albo na tzw. legendę. W tym wypadku oszukany został 76-latek z Krakowa.  

 

ZOBACZ: Lublin: Rodzeństwo wyłudziło ponad 800 tysięcy zł. Pobierali zaliczki na wycieczki


Mężczyzna założył profil na jednym z mediów społecznościowych. Tam nawiązał z nim kontakt ktoś, kto podawał się za "księcia, następcę tronu Dubaju". Między mężczyznami rozpoczęła się korespondencja, która sprawiła, że 76-latek uwierzył w historię o przyszłym królu. 

Rzekomy następca tronu Dubaju wysłał mu podarunek. Trudności z paczką

Po pewnym czasie rzekomy mieszkaniec Dubaju zaproponował, że wyśle dla 76-latka podarunek. Jak podała małopolska policja, prezentem miała być złota biżuteria i znaczna suma pieniędzy. Po kilku dniach "książę" napisał, że paczka z podarunkiem utknęła na granicy i wymaga opłaty celnej. 

 

ZOBACZ: Białystok. Chris obiecywał "amerykański sen". Wyłudził pieniądze


Według niego uiszczenie opłaty było jedyną możliwością, by paczka dotarła do seniora. To właśnie 76-latek miał dokonać wpłaty na numer konta, który dostał od nowego znajomego. 


"Niczego nieświadomy 76-latek przelał na wskazane konto ponad 70 tysięcy złotych" - podała w komunikacie małopolska policja.  

Pochwalił się znajomością z księciem. Znajomi uświadomili mu, że został oszukany 

Senior oczekujący na przesyłkę pochwalił się przyjaciołom swoją znajomością z "księciem Dubaju". Jednak ci zgasili jego entuzjazm i oznajmili, że najpewniej padł ofiarą oszustwa. 


Mężczyzna zgłosił się na policję, która zajęła się sprawą. 

 

ZOBACZ: Udawali bogaczy. Wyłudzili milionową nieruchomość i pobyty w luksusowych hotelach


Funkcjonariusze apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas nawiązywania kontaktu z obcymi osobami, szczególnie tymi, którzy oczekują od nas jakiś pieniędzy.  


"W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że intencje osoby trzeciej mogą być nieuczciwe, najlepiej porozmawiać o swoich wątpliwościach z bliskimi i nie działać pod wpływem emocji. Warto również skontaktować się z Policją i powiadomić o próbie oszustwa" – zaznaczyli mundurowi.  

Karina Jaworska/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie