Katowice. Od kilku lat powodował stłuczki, by wyłudzić odszkodowania. "To był sposób na życie"

Polska
Katowice. Od kilku lat powodował stłuczki, by wyłudzić odszkodowania. "To był sposób na życie"
Polsat News
Mężczyzna od kilku lat w ten sposób "zarabiał"

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach zatrzymali 40-latka z Bytomia. Mężczyzna przez kilka lat celowo powodował kolizje drogowe, żeby wyłudzać odszkodowania z firm ubezpieczeniowych.

- Po stłuczce zawsze wychodził z samochodu i manipulował ludzi, krzyczał, wywoływał awantury, obarczał wina drugą stronę - mówiła komisarz Magdalena Szust z katowickiej policji. 

 

Podkreśliła, że "kiedy policja przyjeżdżała na miejsce sytuacja była przedstawiona tak, że ofiara oszusta stawała się sprawcą".

"Sposób na życie"

- Ludzie często dla świętego spokoju przyjmowali mandaty, choc potem zastanawiali się czy słusznie - zaznaczyła policjantka. Dodała, że "potwierdziło się, że był to sposób na życie 40-latka".

 

WIDEO: Powodował stłuczki, by wyłudzić odszkodowanie. "To był sposób na życie"

 

Komisarz Tomasz Bratek, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ostrzegał, że "zanim podpiszemy mandat, mamy prawo jego odmowy, potem odbędzie się przesłuchanie sprawców, oglądanie dowodów". 

 

ZOBACZ: Białystok. Zaginął ks. Jan Toczko. Policja i parafia apelują o pomoc w poszukiwaniach

 

Ocenił, że to "pozwoli nam przedstawić wszystkie dowody, przedłuży czas dochodzenia, ale pozwoli nam dojść do wniosków, które ustalą prawdziwy przebieg zdarzenia". 

laf/ sgo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie