Udawali bogaczy. Wyłudzili milionową nieruchomość i pobyty w luksusowych hotelach

Polska
Udawali bogaczy. Wyłudzili milionową nieruchomość i pobyty w luksusowych hotelach
Screen/KMP w Olsztynie
Policjanci z Olsztyna zatrzymali oszustów

36-latek z powiatu olsztyńskiego i 40-letni mieszkaniec Białegostoku, podając się za majętne osoby, wyłudzili prawo własności nieruchomości wartej ponad milion złotych, produkty medyczne oraz pobyty w drogich apartamentowcach. Usłyszeli zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń śledczych wynika, że przestępczy proceder miał miejsce od kwietnia 2022 roku do lutego 2023 roku. Mężczyźni mieli m.in. odpowiedzieć na ofertę sprzedaży domu wartego ponad milion złotych. 


"W celu uwiarygodnienia swojej wypłacalności 36- i 40-latek podawali się za majętne osoby mieszkające w znanym apartamentowcu na terenie Warszawy. Mężczyźni zmanipulowali pokrzywdzonego do tego stopnia, że zrezygnował on z zawarcia umowy przedwstępnej sprzedaży i na drodze notarialnej przeniósł własność nieruchomości" - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.  

 

ZOBACZ: Polska policja ostrzega – oszuści wyłudzili ponad 100 tyś. złotych


Pokrzywdzony nigdy nie otrzymał pieniędzy za dom. Kiedy zorientował się, że padł ofiarą oszustów, powiadomił organy ścigania. Okazało się, że mężczyźni w ten sam sposób próbowali oszukać jeszcze dwie osoby, jednak po tym jak sprzedający zażądali zadatku, kontakt z 36- i 40-latkiem się urwał. 

Oszustwo "na bogaczy". Milionowe nieruchomości i drogie hotele 

Oprócz tego jeden z mężczyzn, związany z branżą medyczną, zamówił i odebrał w aptece produkty medyczne o wartości czterech tysięcy złotych, za które nie zapłacił.  

 

ZOBACZ: "Interwencja": Wystarczyło zatrudnić się u niej na jeden dzień. Oszustka miała wypróbowany sposób


Jak przystało na "bogaczy" mężczyźni mają na koncie również pobyty w dwóch luksusowych hotelach w Olsztynie i powiecie olsztyńskim, za które, jak można się domyślić, również nie zapłacili. "W jednym z przypadków przedstawili podrobiony dokument potwierdzający płatność za pobyt w hotelu. Łączna wartość strat wyniosła prawie 12 tysięcy złotych" - informuje policja. 


Olsztyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury zatrzymali oszustów. Zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustwa oraz usiłowania oszustwa. Grozi im kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. 36-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Wobec 40-latka zastosowano dozór policyjny. 

adn/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie