Chwile grozy w parku rozrywki. Przez pół godziny wisieli do góry nogami

Świat
Chwile grozy w parku rozrywki. Przez pół godziny wisieli do góry nogami
Zdjęcie ilustracyjne / PxHere
Kolejka górska

W parku rozrywki Canada's Wonderland awarii uległa jedna z kolejek górskich. Kilkanaście osób utknęło w powietrzu, przez pół godziny wisząc głową w dół. Po naprawieniu maszyny dwoje z gości parku wymagało pomocy lekarskiej, a inne osoby odczuwały skutki silnego stresu.

Gdy kolejka górska się zatrzymała, początkowo goście parku myśleli, że to element atrakcji. Jednak zaczęli podejrzewać, że coś jest nie tak, kiedy na jego teren zaczęły przyjeżdżać karetki pogotowia

Przejażdżka zakończyła się tramą

Jak podaje portal CBC Toronto wśród osób, które utknęły w kolejce górskiej, znajdował m.in. się 11-latek oraz jego 15-letnia siostra. Dla chłopca to była pierwsza taka przejażdżka. Jak opowiadało rodzeństwo, niemal wszyscy pasażerowie wpadli w panikę, a jedna osoba zwymiotowała. 

 

ZOBACZ: USA: Horror w parku rozrywki. Nie mogli zatrzymać karuzeli

 

Naprawienie usterki zajęło aż 30 minut. Jednak po tym czasie nie można było od razu sprowadzić pasażerów na ziemię. Kolejka musiała wykonać wszystkie okrążenia, chociaż ludzie obawiali się, że ten sam problem może wystąpić ponownie. 

 

Po wyjściu z kolejki górskiej każdy z gości parku został przebadany przez personel. Jak poinformował park, dwie osoby skarżyły się na silny ból w klatce piersiowej i zostały przebadane przez lekarza. Pozostałe osoby były jedynie silnie zestresowane. 

 

ZOBACZ: Dramat w parku rozrywki. Zabawa skończyła się śmiercią nastolatka

 

"Goście zostali bezpiecznie sprowadzeni na ziemię i została im udzielona pierwsza pomoc. Bezpieczeństwo naszych gości to dla nas najważniejszy priorytet" - napisał park w oświadczeniu. 

Agata Sucharska/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie