Tragiczny wypadek w parku rozrywki w Zatorze. Nie żyje pracownik uderzony wagonikiem

Polska

Pracownik obsługi najwyższej i najszybszej w Europie kolejki górskiej Hyperion w parku rozrywki Energylandia w Zatorze (województwo małopolskie) został w czwartek wieczorem uderzony jednym z wagoników. Życia 37-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Czernichów, nie udało się uratować.

Ze wstępnych informacji wynika, że jeden z pracowników obsługi kolejki Hyperion znalazł się w nieodpowiednim miejscu i został ciężko ranny, kiedy maszyna ruszyła.

 

- Mężczyzna był reanimowany przez załogę karetki. Niestety, pomimo reanimacji człowiek zmarł - powiedziała Polsat News st. sierż. Anna Zbroja-Zagórska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

 

- Około godz. 20:30, jak wynika ze wstępnych ustaleń, pracownik jednego z parków rozrywki zauważył, że z rollercoastera wypadł telefon komórkowy, chciał wydostać ten telefon spod konstrukcji kolejki, w tym momencie nadjechał wagonik i potrącił mężczyznę - poinformowała Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.    

 

Uruchomiona w lipcu kolejka górska Hyperion jest najwyższą i najszybszą w Europie. Ma wysokość 77 metrów i osiąga prędkość do 142 kilometrów na godzinę.

 

Polsat News, polsatnews.pl, fot. na str. głównej: MamNewsa.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie