Cała jego rodzina zginęła. 5-latek jako jedyny ocalał z katastrofy kolejki we Włoszech

Świat
Cała jego rodzina zginęła. 5-latek jako jedyny ocalał z katastrofy kolejki we Włoszech
PAP/EPA/ITALIAN FIRE AND RESCUE SERVICE / HANDOUT
W wypadku kolejki górskiej zginęła cała rodzina pięciolatka

Pięcioletnie dziecko jako jedyne przeżyło katastrofę kolejki górskiej we włoskich Alpach. W tragicznym wypadku zginęło 14 osób, w tym cała rodzina chłopca. On sam trafił w ciężkim stanie do szpitala.

Do tragedii we włoskim Piemoncie doszło w niedzielę 23 maja. W wyniku zerwania liny runęła kolejka górska łącząca miejscowość turystyczną Stresa ze szczytem Mottarone.

 


W wagoniku, który spadł na ziemię, było 15 osób. W wyniku wypadku 14 z nich zginęło. Jedynym ocalałym z katastrofy jest pięcioletni Eitan Biran - syn Izraelczyków mieszkających w mieście Pawia w Lombardii.

 

Chłopiec w wypadku stracił cała rodzinę - ojca, matkę, młodszego brata oraz pradziadków, którzy kilka dni wcześniej przyjechali z Izraela w odwiedziny.   

 

 

Pięciolatek przebywa w szpitalu. Jego stan jest poważny, ale stabilny - poinformowały źródła medyczne ze szpitala w Turynie, do którego trafił chłopiec. 

 

Według włoskich mediów dziecko przeżyło dzięki reakcji ojca, który widząc co się dzieje, złapał chłopca w ramiona i dzięki temu zamortyzował upadek.

 

ZOBACZ: Balon z pasażerami runął na ziemię. Nie żyje jedna osoba

 

Przebywającym w szpitalu chłopcem ma się zająć siostra jego ojca, która również mieszka we Włoszech i pracuje jako lekarka.

 

Pojawiły się już również pierwsze inicjatywy wsparcia dla pięciolatka. Zbiórkę pieniędzy dla niego prowadzi między innymi wspólnota żydowska z Rzymu.

 

 

W sprawie katastrofy wszczęto śledztwo, które ma wykazać przyczyny tragicznego wypadku. Pierwsze hipotezy wskazują na awarie hamulców, które zostały zablokowane przez tzw. szczęki hamulcowe. Jedynym pewnikiem - zauważa we wtorek dziennik "Corriere della Sera" - jest to, że zerwała się lina, ale zagadką pozostaje właśnie to, dlaczego nie został uruchomiony automatyczny hamulec.

 

Gazeta informuje rłównież, że w całym kraju mają zostać przeprowadzone kontrole kolejek górskich, a także tych w parkach rozrywki. Jednocześnie lokalne władze apelują do rządu o przeznaczenie pieniędzy z Funduszu Odbudowy na konserwację i modernizację tego sprzętu.

dk/Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie