Cezary Tomczyk o aferze wizowej: Czas na dymisję szefa MSZ

Polska
Cezary Tomczyk o aferze wizowej: Czas na dymisję szefa MSZ
Polsat News
Cezary Tomczyk w "Graffiti"

- Co jest z ministrem Zbigniewem Rauem? Jedzie sobie jak gdyby nigdy nic do Stanów Zjednoczonych. Czas na dymisję szefa MSZ - powiedział w "Graffiti" Cezary Tomczyk, poseł Platformy Obywatelskiej, odnosząc się do tzw. afery wizowej.

- W normalnym świecie zdarzają się różne przestępstwa. Państwo powinno interweniować. Ale bardzo rzadko się zdarzało, żeby w sprawę wydawania nielegalnych wiz był zaangażowany wiceminister spraw zagranicznych, który został później zdymisjonowany - powiedział Cezary Tomczyk. W programie "Graffiti" skomentował temat afery wizowej.

 

- W MSZ powstaje szajka wizowa, która pozwala na przyjazd do Polski ludzi, którzy nigdy nie powinni tutaj trafić. Hipokryzja, zakłamanie, rząd, który budował płot na granicy - stwierdził poseł PO

 

- Gdyby instytucje działały normalnie, mielibyśmy dziś pełną wiedzę (na temat liczby wydawanych wiz - red.). Dziś tę wiedzę wyrywamy z gardła pisowskim urzędnikom - stwierdził poseł. - Doszło do kilku zatrzymań tylko dlatego, że pojawiło się międynarodowe śledztwo i zaraz sprawa wybuchłaby z całą mocą - dodał.

Cezary Tomczyk: To się nie mieści w głowie

Odnosząc się do ministra spraw zagranicznych, Cezary Tomczyk powiedział: - Co jest z ministrem Rauem? Jedzie sobie jak gdyby nigdy nic do Stanów Zjednoczonych.

 

Jak dodał, według niego minister Zbigniew Rau powinien odejść ze stanowiska. - Czas na dymisję szefa MSZ - podkreślił poseł PO.

 

- Jestem przekonany, że w ciągu 30 dni, czyli do wyborów, nic nie będzie się działo w tej sprawie - dodał.

 

WIDEO: Cezary Tomczyk w "Graffiti"

 

 

Nawiązując do doniesień dot. wydawania wiz, Tomczyk podkreślił: - Na straganach w Afryce, za kilkaset dolarów, można było kupić polską wizę. To się nie mieści w głowie.

Cezary Tomczyk: PiS boi się Tuska

We wtorek rano partia Prawo i Sprawiedliwość opublikowała swój najnowszy spot. Poruszono w nim temat migrantów przybywających na włoską wyspę Lampedusa

 

- Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen po wizycie na włoskiej wyspie Lampedusa ogłosiła kolejny fatalny plan dla Europy. Za nic europejscy biurokraci mają bezpieczeństwo obywateli naszego kontynentu, a więc również bezpieczeństwo polskich rodzin, kobiet i dzieci - mówi w nagraniu premier Mateusz Morawiecki. Odnosi się też do Donalda Tuska: - To groźny człowiek. Trzeba ochronić Polskę przed Tuskiem.

 

ZOBACZ: Nowy spot PiS. Premier zapowiedział uchwałę rządu ws. migracji

 

- PiS boi się Donalda Tuska, boi się przegrać. Przegrali ostatnio prawybory w Wieruszowie - skomentował Cezary Tomczyk.

 

Wspomniane przez niego prawybory wygrała Koalicja Obywatelska. - To nie jest przypadek, to kwestia mobilizacji, kwestia tego, że ludzie nie chcą patrzeć na to złodziejstwo, które się dzieje - powiedział Tomczyk.

Cezary Tomczyk: Nie wyobrażam sobie współpracy z Konfederacją

Koncząc temat uchodźców, prowadzący Grzegorz Kępka nawiązał do słów Janusza Korwina-Mikkego, który w jednym z wywiadów stwierdził, że do mężczyzn na granicy polsko-białoruskiej powinno się strzelać.

 

- Komentowanie jego słów jest poniżej godności. Janusz Korwin-Mikke powinien odejść z polityki już dawno temu. Nie wyobrażam sobie współpracy z Konfederacją po wyborach - stwierdził Tomczyk.

 

ZOBACZ: Wybory 2023. Sondaż dla "Wydarzeń". PiS na czele, spadek notowań Koalicji Obywatelskiej

 

Polityk zapowiedział, że we wtorek razem z innymi posłami przeprowadzi kontrolę poselską w Ministerstwie Edukacji i Nauki. - Mamy uzasadnione podejrzenia, że także wizy studenckie były sprzedawane za dolary - powiedział.

 

Pytany o zakaz wwozu ukraińskiego zbożu z Ukrainy i konsekwencje tej decyzji, Tomczyk stwierdził: - Różne spory wywoływane dziś z Ukrainą są wywoływane specjalnie, bo jest kampania wyborcza. Oni kładą na szali dobre relacje z Kijowem, aby trafić do wyborców Konfederacji.

 

Poprzednie odcinki programu znajdziesz pod tym linkiem.

Anna Nicz/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie