Nowy spot PiS. Premier zapowiedział uchwałę rządu ws. migracji

Polska
Nowy spot PiS. Premier zapowiedział uchwałę rządu ws. migracji
PAP/Piotr Polak
Mateusz Morawiecki

Rząd przyjmie dziś uchwałę ws. planu UE odnoszącego się do migracji. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki w najnowszym spocie opublikowanym w mediach społecznościowych. "Dlaczego musimy to zrobić? Bo Szefowa KE po wizycie na włoskiej wyspie Lampedusa ogłosiła kolejny fatalny plan dla Europy" - wyjaśnił. Morawiecki wspomniał również o Donaldzie Tusku i "dzielnicach grozy".

"Na południu Europy mamy do czynienia z kolejną wielką falą nielegalnych imigrantów" - przekazał Mateusz Morawiecki w spocie, który zamieszczono na serwisie X.

 

"Potrzebujemy europejskiego planu walki z problemem, którego symbolem jest dziś włoska Lampedusa. Tym rozwiązaniem nie jest relokacja nielegalnych migrantów. Dlatego nasz rząd przyjmie dziś uchwałę w sprawie planu UE odnoszącego się do migracji" - zapowiedział szef rządu.

 

 

Specjalna uchwała rządu ws. polityki migracyjnej UE

Morawiecki na nagraniu podaje powód dlaczego rząd musi to zrobić.

 

"Bo Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen po wizycie na włoskiej wyspie Lampedusa ogłosiła kolejny fatalny plan dla Europy. Za nic europejscy biurokraci mają bezpieczeństwo obywateli naszego kontynentu, a więc również bezpieczeństwo polskich rodzin, kobiet i dzieci" - wyjaśnił premier.

 

Na wideo Morawiecki spaceruje po rynku w Tarnobrzegu i rozmawia z mieszkańcami.

 

"Wokół sami uśmiechnięci ludzie. Spacerują, robią zakupy, spotykają się z przyjaciółmi. Zapytałem, czy są u nich dzielnice pełne nielegalnych imigrantów. Oczywiste, że nie ma. Nie ma ich też w Krakowie, w Warszawie, Sopocie, Katowicach, ani we Wrocławiu. Nigdzie w Polsce nie ma dzielnic grozy" - przekazał premier.

 

"Nie ma, bo rząd PiS wbrew temu, co teraz opowiada Donald Tusk, skutecznie broni naszych granic przed falą nielegalnych migrantów. Tusk udaje teraz, że troszczy się o polskie bezpieczeństwo - wolne żarty. To groźny człowiek. Trzeba ochronić Polskę przed Tuskiem" - dodaje w spocie Morawiecki.

 

ZOBACZ: Orędzie marszałek Sejmu. Elżbieta Witek: Donald Tusk to Lampedusa w Polsce

 

Szefowa KE w niedzielę odwiedziła Lampedusę, aby szukać rozwiązań dla sytuacji kryzysowej w związku z napływem imigrantów z Afryki. Zapowiedziała, że przygotowany zostanie 10-punktowy plan.

 

- Musimy ustalić kryterium tego, kogo będziemy przyjmować. Wkrótce przygotujemy 10-punktowy plan działania dotyczący wsparcia Włoch - przekazał von der Leyen.

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie