Pingwin mianowany na stopień generała. "Doskonały przykład dla pozostałych pingwinów"

Świat
Pingwin mianowany na stopień generała. "Doskonały przykład dla pozostałych pingwinów"
Pixabay.com / Twitter.com/EdinburghZoo
Pingwin królewski Sir Nils Olav III został generałem

Pingwin królewski Sir Nils Olav III został uroczyście odznaczony stopniem generała dywizji Królewskiej Gwardii Norweskiej. Zwierzak od lat jest maskotką norweskiej armii.

Jak wyjaśnia serwis prasowy ZOO w Edynburgu, gdzie na co dzień znajduje się pingwin, w 1961 żołnierze Gwardii Norweskiej odwiedzili to miejsce i postanowili, że pingwiny królewskie będą ich maskotką.

 

Od tego czasu norwescy żołnierze, za każdym razem, gdy pojawiają się w Szkocji organizują ceremonię, w której pingwin otrzymuje awans wojskowy. W trakcie tegorocznej obecnych było 160 mundurowych.

 

- Awans, który odbył się w sierpniu, jest zachętą do dobrego zachowania i doskonałym przykładem dla pozostałych pingwinów w zoo w Edynburgu. Ta tradycja jest ważnym kamieniem milowym w karierze maskotki - powiedział major Fredrik Gresset z Norweskiej Gwardii Królewskiej.

Wpadka na ostatniej ceremonii

Wcześniejsza ceremonia odznaczania pingwina odbyła się w 2008 roku. Nils Olav III został wówczas pasowany na rycerza w imieniu króla Norwegii Haralda V.

 

Niestety, w trakcie wręczania tytułu pingwin wypróżnił się. Wówczas postanowiono, że norwescy żołnierze w najbliższych latach pojawią się ponownie w Edynburgu i kolejny raz awansują pingwina.

 

ZOBACZ: Zniknął lód morski o powierzchni Argentyny. Naukowcy mówią o ekstremalnych zmianach

 

Kariera "wojskowa" Nilsa Olava III rozpoczęła się w 1972 roku, kiedy to wybrano go na maskotkę. W 1982 otrzymał stopień kaprala i od tego czasu regularnie piął się po szczeblach wojskowych.

 

mjo/dsk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie