"Historyczna sprawiedliwość przywrócona". Znak graniczny ponownie stanął na Wyspie Węży

Świat
"Historyczna sprawiedliwość przywrócona". Znak graniczny ponownie stanął na Wyspie Węży
Facebook/Оперативне командування "Південь"/Сергій Дейнеко
Słupek graniczny powrócił na Wyspę Węży

Ukraiński oddział straży granicznej ustawił znak na wyzwolonej Wyspie Węży. O wydarzeniu poinformował w sobotę Serhij Dejneko na Facebooku. "Historyczna sprawiedliwość została przywrócona" - przekazał w poście.

W sobotę na Wyspie Węży został ustawiony znak graniczny. Przywrócono go po tym, jak poprzedni został zniszczony w rosyjskim ataku. O symbolicznym wydarzeniu poinformował dowódca ukraińskiej straży granicznej na swoim Facebooku.  


"Historyczna sprawiedliwość została przywrócona przez żołnierzy Państwowej Służby Granicznej przy pełnym wsparciu żołnierzy Głównego Wydziału Wywiadu" - napisał Denejko i dodał "Ukraina na pewno wygra! Chwała obrońcom Ukrainy". 

 

ZOBACZ: Wyspa Węży z ukraińską flagą. Operacja wojsk specjalnych


Wraz z komunikatem zostało opublikowane nagranie, na którym widać dowódcę, funkcjonariusza straży granicznej i symboliczny znak z niebieskimi i żółtymi paskami oraz ukraińskim trójzębem. 

 

 

Serhij Denejko podał, że kolejny taki znak chcą ustawić na "naszym ukraińskim Krymie, po jego wyzwoleniu przez Siły Obronne Ukrainy. 

Atak rosyjski na Wyspę Węży. Wołodymyr Zełenski dziękował obrońcom Ukrainy

Wyspa Węży znajduje się na Morzu Czarnym. Była celem rosyjskiego ataku w pierwszym dniu inwazji na Ukrainę - 24.02.2022 roku. Rosjanie zaanektowali potem wyspę i ustawili na niej swój sprzęt wojskowy. Ukraińscy żołnierze odbili miejsce w czerwcu 2022 roku. 

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Szef wywiadu wojskowego: Wyspa Węży ma strategiczne znaczenie


W 500. dniu wojny prezydent Wołodymyr Zełenski przybył na Wyspę Węży, by uczcić ukraińskich wojskowych, którzy umarli walcząc o wyspę.  

kar/dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie