Oświadczenie majątkowe Katarzyny Sójki. Nowa minister zdrowia zarabia prawie 17 tys. zł miesięcznie

Polska
Oświadczenie majątkowe Katarzyny Sójki. Nowa minister zdrowia zarabia prawie 17 tys. zł miesięcznie
Twitter/Katarzyna Sójka/Sejm RP
Katarzyna Sójka jest posłanką PiS

Z oświadczenia majątkowego nowej minister zdrowia, Katarzyny Sójki, wynika, że zarabia ona prawie 17 tysięcy złotych miesięcznie. Jak wykazała, nie posiada żadnego auta ani domu. Posłanka PiS zastąpiła na stanowisku ministerialnym Adama Niedzielskiego, który we wtorek złożył dymisję.

Decyzję o przyjęciu rezygnacji Adama Niedzielskiego ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Odejście to echa fali krytyki po wpisie szefa resortu zdrowia, gdzie podał imię i nazwisko lekarza z Poznania oraz grupy leków, które wypisał sobie medyk.

 

Na stanowisku ministerialnym Niedzielskiego ma zastąpić posłanka PiS i lekarka Katarzyna Sójka.

 

Nowa minister zdrowia w oświadczeniu majątkowym złożonym w kwietniu 2023 oświadczyła, że w banku ma zgromadzone 37 500 zł.

 

Z dokumentu wynika, że posłanka zarobiła w ostatnim roku z tytułu obowiązków parlamentarnych prawie 200 tys. złotych. Z czego 151 tys. zł to uposażenie poselskie, a 45 tys. zł pochodzi z diety.

 

Średnio miesięcznie posłanka zarobiła około 16 660 złotych. Wśród innych dochodów Katarzyna Sójka wymieniła 11 tys. zł z umowy-zlecenia.

 

Posłanka PiS wskazała, że ma dwie działki o powierzchni o powierzchni 0,2322 ha i 0,2441 ha. Każda z nich o wartości ok. 60 tys. zł.

 

Z oświadczenia wynika, że nowa minister zdrowia nie jest właścicielką mieszkania, domu ani żadnego pojazdu.

Nowa minister zdrowia wypowiadała się 24 razy na posiedzeniach Sejmu

Katarzyna Sójka jest posłanką Prawa i Sprawiedliwości. Urodziła się w Ostrowie Wielkopolskim. Ma 37 lat.

 

W 2011 roku ukończyła Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Jest lekarzem, specjalistą chorób wewnętrznych. Ukończyła także Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (2013 r.) na wydziale leśnictwa, zdobywając tytuł inżyniera leśnictwa. 

 

ZOBACZ: Śmierć ciężarnej 33-latki. Posłanka PiS: Kobiety niestety umierały, umierają i będą umierać


W 2018 roku zdobyła mandat radnego powiatu ostrzeszowskiego. W wyborach parlamentarnych startowała z okręgu wyborczego nr 36 z Kalisza z list Prawa i Sprawiedliwości. Zdobyła 15 860 głosów.

 

W parlamencie posłanka należy do Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Podkomisji stałej do spraw jakości powietrza, Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Podkomisji stałej do spraw rodziny oraz do Komisji Zdrowia.

 

W ciągu czterech lat kadencji Katarzyna Sójka 24 razy wypowiedziała się na posiedzeniach Sejmu oraz złożyła 25 interpelacji.

mbl/ac / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie