Jarosław Kaczyński: Płot wzdłuż wschodniej granicy będzie rozbudowany

Polska
Jarosław Kaczyński: Płot wzdłuż wschodniej granicy będzie rozbudowany
Polsat News
Prezes PiS Jarosław Kaczyński

- Mamy zamiar bardziej rozbudować ogrodzenie na granicy z Białorusią, w miejscach, gdzie jeszcze go nie ma - zapowiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS stwierdził, że "polityka Donalda Tuska to polityka pełnego podporządkowania się Niemcom, również z powodów osobistych". - To on osłabił Polskę - wskazał.

Jarosław Kaczyński wizytował w czwartek polsko-białoruską granicę.

 

- Jednym z głównych zadań państwa jako organizacji jest ochrona bezpieczeństwa – w każdym wymiarze – zewnętrznego i wewnętrznego. (...) Bezpieczeństwo zewnętrzne jest priorytetem dla naszych rządów, stawiamy to na pierwszym miejscu - podkreślił w oświadczeniu dla mediów.

Kaczyński: PO ograniczała siły zbrojne na wschód od Wisły

Nawiązał też do rządów PO. - Nasi poprzednicy ograniczali polskie siły zbrojne, w szczególności na wschód od Wisły. Potencjalnie to te tereny były zazwyczaj najbardziej zagrożone - zauważył.

 

Podkreślił, że granica z Białorusią jest ciągle umacniana, m.in. przez budowanie ogrodzenia, wykorzystywanie elektronicznych urządzeń służących do ochrony granic przed "akcją zorganizowaną przez Łukaszenkę z poparciem Putina". Kaczyński miał na myśli uchodźców forsujących granicę.

 

ZOBACZ: Jan Maria Jackowski w "Graffiti": Kaczyński ma ciągoty do monopartii

 

Dodał też, że wagnerowcy ćwiczą kilka kilometrów od tego miejsca.

 

- Robimy wszystko, co trzeba, by ewentualne prowokacje czy agresywne przedsięwzięcia odeprzeć z łatwością. Mamy zamiar bardziej rozbudować ogrodzenie na granicy z Białorusią, w miejscach, gdzie jeszcze go nie ma - mówił Kaczyński.

 

Ocenił również politykę Donalda Tuska. - Pełne podporządkowanie pod Niemców, również z powodów osobistych, bo chciał zrobić europejską karierę. Podczas afery nagraniowej w restauracjach mówili, że "Tusk chce być dużym misiem". To on osłabił Polskę, Polską granicę - wymieniał.

"Nasza armia będzie najsilniejsza"

Prezes PiS zapowiedział, że "polska armia lądowa - w niedługim czasie - będzie najsilniejsza na kontynencie".

 

- Będzie podstawą obrony całej wschodniej flanki NATO. Mamy również sojuszników i będziemy umacniać relacje z nimi. (...) Sojusznicy bronią tych potrafiących się bronić - podał Kaczyński.

ac/kg / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie