Elon Musk chce zmienić logo Twittera. Era ptaszków dobiega końca, zastąpi je "X"

Technologie
Elon Musk chce zmienić logo Twittera. Era ptaszków dobiega końca, zastąpi je "X"
Pixabay
Elon Musk chce zmienić logo Twittera

Elon Musk zapowiedział zmianę logo popularnej platformy. Kultowe ptaszki z Twittera zostaną zastąpione. "Jeśli dziś wieczorem zostanie przedstawione wystarczająco dobre logo X, jutro udostępnimy je na całym świecie" - przekazał właściciel platformy.

Elon Musk od czasu przejęcia Twittera wprowadza w nim ciągłe zmiany. Wprowadził już płatną wersję platformy, ograniczenia przeglądanych wpisów, a teraz chce zmienić jej logo. 

 

ZOBACZ: "Tutaj możesz być prawdziwym sobą". Lider talibów chwali Twittera


Znany ptak na niebieskim tle ma zostać zastąpiony znakiem "X". Musk napisał, że jeżeli w niedzielę otrzyma odpowiednią wersję logo, to opublikuje ją już w poniedziałek. 

 


Dodatkowo zmienić ma się kolor platformy – z niebieskiego na czarny. 

 

 

Elon Musk zapowiedział pożegnanie ze znaną marką Twitter i "ze wszystkimi ptakami". Poinformował, że ewentualny sprzeciw i negatywne opinie nie powstrzymają go przed wprowadzeniem zmian. 


"Szczerze mówiąc, uwielbiam negatywne opinie na temat tej platformy. Znacznie lepsze niż jakieś wścibskie biuro cenzury!" - napisał. 

 

Platforma przechodzi gruntowne przemiany 

Jak podaje CNN, Musk przebudował stronę po tym, jak przejął ją pod koniec października ubiegłego roku. Kupił platformę za 44 miliardy dolarów. Zmiany wprowadził nie tylko dla użytkowników, ale także wewnątrz firmy. Drastycznie zredukował personel, zaczął nadzorować kontrowersyjne zmiany polityczne, na swoim koncie dzielił się teoriami doprowadzającymi do burzliwych sprzeczek. 

 

ZOBACZ: Threads to żadne zagrożenie? Twitter chwali się wynikami, ale… blokuje linki do platformy Mety


Jednak ciągłe zmiany firmie nie pomagają. Jest zadłużona i grozi jej bankructwo. Dodatkowo w lipcu została uruchomiona platforma Threads, stwarzająca bezpośrednie zagrożenie dla Twittera. 

kar / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie