Elon Musk zapowiada zmianę na czele Twittera. Nowym szefem ma być kobieta

Technologie
Elon Musk zapowiada zmianę na czele Twittera. Nowym szefem ma być kobieta
Flickr/NASA HQ PHOTO/(CC BY-NC-ND 2.0)
Elon Musk wkrótce ustąpi ze stanowiska CEO Twittera

Elon Musk wkrótce przestanie kierować Twitterem. Wskazuje na to wpis multimiliardera, w którym poinformował o wybraniu nowego prezesa popularnej platformy społecznościowej. Musk nie zdradził, kto pokieruje Twitterem, dał jednak do zrozumienia, że będzie to kobieta.

"Jestem podekscytowany, że mogę ogłosić, że zatrudniłem nowego dyrektora generalnego X/Twitter. Rozpocznie pracę za około 6 tygodni!" - napisał Elon Musk na Twitterze.

 

ZOBACZ: Elon Musk zapowiada wielkie czystki na Twitterze

Elon Musk deklaruje, że przestanie kierować Twitterem

I jak dodał w ciągu najbliższych kilku tygodni przeniesie się na stanowisko dyrektora ds. technologii platformy mediów społecznościowych. 

 

Przypomnijmy, że Musk został szefem Twittera, gdy w październiku sfinalizował zakup firmy za 44 mld dolarów. Już w grudniu zapowiedział, że ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego, gdy znajdzie "kogoś wystarczająco głupiego, by podjąć tę pracę".

 

Jak przypomina Reuters, multimiliarder mówił, że będzie wtedy kierował zespołami oprogramowania i serwerów Twittera. 

Zmiany w kierownictwie Twittera. Kto zastąpi Muska?

Do zmiany ma dojść "w ciągu sześciu tygodni". Analitycy spodziewają się, że teraz Musk skupi się na pracy w innych swoich firmach, przede wszystkim w Tesli, której również jest prezesem. 

 

ZOBACZ: Elon Musk ujawnia datę kosmicznego lotu Starshipa

 

Według dziennika "Wall Street Journal", który powołuje się na osoby zaznajomione ze sprawą, to Linda Yaccarino prowadziła rozmowy dotyczące objęcia najwyższego stanowiska w Twitterze.

 

Przypomnijmy, że działania Muska po przejęciu Twittera były wielokrotnie krytykowane ze względu na szereg kontrowersyjnych decyzji, w tym masowe zwolnienia pracowników, którzy nie zgadzali się z jego polityką, próby wprowadzenia płatnej weryfikacji czy blokowanie kont kontrowersyjnych dziennikarzy. 

mak/pgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie