Tragiczny wypadek w USA. Ciężarna kobieta zastrzelona przez swojego syna

Świat
Tragiczny wypadek w USA. Ciężarna kobieta zastrzelona przez swojego syna
YouTube/News5/ABC
Dwulatek śmiertelnie postrzelił ciężarną mamę w USA

Ciężarna mieszkanka USA została postrzelona w plecy z broni palnej przez swojego syna. Dwulatek znalazł pistolet w sypialni rodziców. Mimo błyskawicznej reakcji służb, kobiecie i jej nienarodzonemu dziecku nie udało się pomóc.

Tragiczny incydent miał miejsce w piątek po południu w miejscowości Norwalk w amerykańskim stanie Ohio. Będąca w ciąży 31-letnia Laura Ilg zgłosiła policjantom, że została postrzelona z broni palnej we własnym domu domu.

 

Funkcjonariusze przybyli na miejsce dokładnie trzy minuty po zgłoszeniu i wyłamali drzwi wejściowe - donosi stacja NBC. "Poszkodowana została przewieziona do Fisher Titus Medical Center, gdzie wykonano pilne cesarskie cięcie" - poinformowała w komunikacie policja.

 

Mimo wysiłków lekarzy, nienarodzone dziecko Amerykanki zmarło niecałą godzinę od zgłoszenia. Zgon 31-letniej matki stwierdzono kilka godzin później.

 

USA: Syn śmiertelnie postrzelił matkę w ciąży. Pistolet znalazł w sypialni

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że matkę w plecy postrzelił jej dwuletni syn. W mieszkaniu znaleziono załadowany pistolet półautomatyczny oraz łuskę po naboju. Mąż kobiety przekazał w rozmowie z policją, że broń trzymana byłą na szafce nocnej w sypialni.

 

ZOBACZ: USA. Mężczyzna postrzelił się podczas snu. Teraz będzie miał kłopoty

 

W sprawie wszczęto śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Jak dotąd nie postawiono nikomu zarzutów.

 

- Pistolet nie powinien był być dostępny dla dziecka. Najwyraźniej kobieta nie zdawała sobie sprawy, że jej syn jest w sypialni - ocenił szef policji w Norwalk David Smith.

 

jkm / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie